امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
شنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۲
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۸۲۶۸
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد؛

سامانه جامع مزیت‌سنجی شغلی شهرستان‌های کشور رونمایی شد

(شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹) ۱۸:۰۲

سامانه جامع مزیت‌سنجی شغلی شهرستان‌های کشور با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نائب رئیس و حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم رونمایی از سامانه جامع  مزیت‌سنجی شغلی شهرستان‌های کشور با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان اشاره کرد و گفت: در طول فعالیت حوزه اشتغال کمیته امداد از سال 1374 تا 98 بیش از 700 هزار خانواده به خودکفایی رسیدند و با این اقدام سه هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی در بودجه عمومی کشور ایجاد شده است.
 
وی با بیان اینکه در سه سال اول برنامه توسعه کشور کمیته امداد موفق به ایجاد 493 هزار شغل برای جامعه هدف شده است، ادامه داد: کمیته امداد ایجاد 800 هزار فرصت شغلی برای مددجویان تا پایان برنامه ششم توسعه کشور را پیش‌بینی کرده است.
 
رئیس کمیته امداد رسیدن به اهداف این نهاد در ایجاد اشتغال را منوط به تامین بودجه از سوی دولت و مجلس دانست و خاطرنشان کرد: برای تحقق از مسئولان خواسته‌ایم اعتبارات 4900 میلیارد تومانی تبصره 16 به 10 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
 
بختیاری افزایش سقف وام پرداختی به اشتغال مددجویان را خواستار شد و گفت: در حال حاضر تسهیلات 50 میلیون تومانی پاسخگوی طرح‌های اشتغال مددجویان نیست و این رقم باید دستکم به 100 میلیون تومان برسد و یک دوره تنفس نیز به آن تعلق گیرد.
 
وی به تجربیات این نهاد در حوزه اشتغال‌زایی اشاره کرد و افزود: در نامه‌ای به رئیس مجلس پیشنهاد کرده‌ایم که مسئولیت اشتغال خانگی کشور به کمیته امداد واگذار شود.
رئیس کمیته امداد با تقدیر از همکاری مردم نیکوکار، خیران و نهادها در اجرای دو مرحله پویش ایران همدل، تاکید کرد: برای اجرای مرحله سوم پویش ایران همدل موضوع حل مشکل اشتغال جوانان به ویژه محرومان را پیشنهاد داده‌ایم و امیدواریم با اجرای این پویش، شاهد یک حرکت جمعی در کشور برای رفع مشکل بیکاری باشیم.
 
بختیاری حل چالش مسکن را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و گفت: در صورت تامین 50 میلیارد تومان اعتبار، کمیته امداد ساخت و تحویل 50 هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های تحت حمایت با اولویت ایتام را تقبل کرده است.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید