امروز جمعه ,۲۸ خرداد ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۷
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۸۲۳۶
گزارشگر : ۹۲
مدیر تامین مسکن کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

تامین 40 واحد مسکونی برای مددجویان اردبیلی

(چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۱۷

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اردبیل گفت: 40 خانوار تحت حمایت که فاقد منزل مناسب بودند، در هفت ماهه نخست سال‌جاری صاحب‌خانه شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، فرهاد آزادپور با اشاره به اینکه 40 واحد مسکونی در هفت ماهه نخست سال‌جاری برای خانوار تحت حمایت که فاقد منزل مناسب و مقاوم بودند خریداری و ساخته شده است، گفت: بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای خرید و ساخت منازل مددجویان هزینه پرداخت شده است.
وی با اعلام اینکه با ارائه خدمات عمرانی حدود 200 خانوار تحت حمایت ساکن در روستاها و مناطق محروم استان اردبیل از سرپناهی مناسب بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: 700 میلیون تومان برای تعمیر منازل مددجویان ساکن در روستاها و مناطق محروم استان اردبیل هزینه پرداخت شده است.
آزادپور با بیان اینکه به 70 خانوار تحت حمایت نیز خدمات فضای جانبی(ساخت حمام، دستشویی و حصارکشی) ارائه شده است، اعلام کرد: 250 میلیون تومان نیز برای ارائه خدمات جانبی به مددجویان تحت حمایت هزینه پرداخت شده است.
مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه بخش مهمی از هزینه‌های تهیه مسکن مددجویان از طریق ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه تامین می‌شود، گفت: 470 میلیون تومان تسهیلات مسکن از طریق صندوق امداد ولایت و 167 میلیون تومان نیز از طریق بانک‌های عامل در اختیار مددجویان قرار گرفت تا بتوانند صاحبخانه شوند.
وی با اشاره به اینکه تهیه مسکن مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر یکی از برنامه‌ها و خدمات مهم کمیته امداد است، بیان کرد: رفع مشکل مسکن، مهم‌ترین دغدغه مددجویان را برطرف می‌کند تا مسیر توانمندسازی و خودکفایی آنها هموارتر شود.
مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه سرپناه مناسب و مقاوم بخش مهمی از نیازهای اساسی مددجویان را کاهش می‌دهد، اعلام کرد: بهره‌مندی خانوار تحت حمایت از منزل مناسب، موجب دلگرمی آنها می‌شود تا با روحیه و امید بیشتری به زندگی ادامه دهند.
وی با اشاره به اینکه حمایت همه‌جانبه خیران و نیکوکاران در زمینه خرید، ساخت و بهسازی منازل مددجویان می‌تواند توانمندسازی و خوداتکایی خانوار تحت حمایت این استان را رقم بزند، گفت: نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #045*8877* و یا شماره کارت 6037991199522214 به آسان‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود به خرید و ساخت مسکن مناسب برای خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک کنند.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید