امروز یکشنبه ,۵ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۷
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۸۲۱۲
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد عنوان کرد:

درآمد 12 میلیارد تومانی مددجویان کمیته امداد از صنعت نوغان‌داری

(سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۵:۵۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به رشد 30 درصدی میزان تولید پیله ابریشم توسط مددجویان اشاره کرد و گفت: خانواده‌های تحت حمایت امداد امسال 12 میلیارد و 500 میلیون تومان درآمد از صنعت نوغان‌داری کسب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از رادیو گفتگو، حجت‌الله عبدالملکی با اشاره به افتتاح فاز نخست بزرگترین «توتستان»‌ کشور برای نوغان‌داری و تولید کرم و نخ ابریشم توسط مددجویان کمیته امداد در استان گلستان، گفت: سال گذشته سه هکتار از فاز نخست این مزرعه که کل آن 50 هکتار است، کشت شد و در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده است و امیدواریم فاز دوم مجموعه 15 هکتار است امسال به زیر کشت برود تا در سال آینده به محصول نهایی برسد.

وی افزود: جهاد کشاورزی تامین نهال برای این توستان را تقبل کرده است و اگر این اتفاق بیفتد، شاید بتوانیم تمام 47 هکتار باقی مانده را به زودی کشت کنیم و سال آینده از تمام مزرعه بهره‌برداری کنیم.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مهمترین مانع برای توسعه پرورش کرم ابریشم و تولید نخ را کمبود نهال مناسب دانست و ادامه داد: سال گذشته حدود 138 تن پیله سبز توسط 2500 خانواده تحت حمایت کمیته امداد تولید شد.
 
عبدالملکی تاکید کرد: برای توسعه این صنعت نیاز به یک توتستان مرکزی داریم تا هم بتوانیم قلمه تولید کنیم و هم برگ توت را در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار دهیم.
 
وی از افزایش تولید پیله ابریشم توسط مددجویان خبر داد و بیان کرد: امسال حدود 5500 تخم نوغان میان چهار هزار خانواده تحت حمایت توزیع شد که در نهایت 180 تن پیله تولید و به فروش رسید که نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشتیم به طوری که در مجموع بیش از 12 میلیارد و 500 میلیون تومان ارزش این صنعت برای مددجویان کمیته امداد بود.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تاکید کرد:: کمیته امداد سهم 15 درصدی خودش را از تولید کل ابریشم کشور حفظ کرده است و به این سمت حرکت می‌کنیم که سهم مددجویان در این حوزه به 30 درصد برسد.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید