امروز یکشنبه ,۵ بهمن ۱۳۹۹
دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۹
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۸۱۷۶
گزارشگر : ۹۴
در مرحله دوم رزمایش ایران همدل؛

212 هزار پرس غذای گرم و بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد

(دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۱۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مرحله دوم رزمایش ایران همدل از عید قربان تا پایان ماه صفر 212 هزار و 956 پرس غذای گرم و بسته‌های غذایی بین نیازمندان توزیع‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: کمک‌رسانی به نیازمندان و حمایت از آنان جزء وظایف اصلی و در اولویت برنامه‌های این نهاد است.
وی افزود: با توجه به‌فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر راه‌اندازی رزمایش گسترده مواسات و همدلی، طرح اطعام نیازمندان در این رزمایش، با مشارکت خیران و نیکوکاران اجرا شد.
مبشری یادآور شد: در مرحله نخست این رزمایش در ماه مبارک رمضان، در استان ۱۸ آشپزخانه مهدوی ایجاد شد و درمجموع بیش از ۱۵۰ هزار  پرس غذای گرم بااعتبار بیش از دو میلیارد تومان، بین خانواده‌های مددجویان و نیازمندان آسیب‌دیده از ویروس کرونا توزیع شد .
وی به مرحله دوم طرح رزمایش ایران همدل در قالب اطعام حسینی اشاره و بیان کرد: مرحله دوم این طرح با عنوان «اطعام حسینی» با بهره‌مندی از ظرفیت دهه ولایت و امامت و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین در ماه‌های محرم و صفر و با مشارکت هیئت‌های مذهبی، خیران و نیکوکاران و هدایت نذورات و کمک‌های مردمی برای کمک به نیازمندان، اجرا شد
مبشری با اشاره به اینکه تاکنون 212 هزار و 956 پرس غذای گرم و بسته‌های غذایی در قالب طرح اطعام حسینی بین نیازمندان استان توزیع‌شده است، افزود: از این مقدار 183هزار و 698 پرس غذای گرم بااعتبار سه میلیارد و 169 میلیون تومان بوده و مابقی در قالب بسته غذایی خشک بوده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به کمک‌های مردمی در قالب رزمایش ایران همدل اشاره و بیان کرد: در این زمینه نیز از عید قربان تاکنون شش میلیارد و 444 میلیون تومان کمک‌های نقدی و کالایی مردمی برای نیازمندان جمع‌آوری‌شده است.
مبشری خاطرنشان کرد: به دلیل مشکلات معیشتی تعداد نیازمندان استان به‌خصوص در ایام شیوع بیماری کرونا بیشتر شده است که این موضوع تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان را برای یاری نیازمندان می‌طلبد.
وی با اشاره به اینکه خدمت به نیازمندان در کمیته امداد جز با همراهی مردم خیر و نیکوکار ممکن نیست، گفت: از مردم خیر و نیکوکار استان و همه دستگاه‌های اجرایی تقاضا داریم که با مشارکت در برنامه‌های کمیته امداد به‌خصوص در ایام شیوع ویروس کرونا یاریگر نیازمندان باشند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید