امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
جمعه / ۲ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۳
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۸۱۴۲
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد:

تمام مددجویان سیل‌زده استان گلستان صاحب خانه شدند

(جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹) ۰۹:۰۳

رئیس کمیته امداد با اشاره به ساخت و تعمیر بیش از ۷۵۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان استان گلستان گفت: با ساخت این واحدهای مسکونی، پرونده بازسازی منازل مددجویان آسیب‌دیده از سیل سال ۹۸ استان گلستان بسته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان به افتتاح ۲۵۴۴ واحد مسکونی مددجویان در این استان اشاره کرد و گفت: پرونده واحدهای مسکونی مددجویان تخریب‌شده در سیل گلستان، با اعتبار ۱۸۳ میلیارد تومان بسته شد.
 
بختیاری با بیان اینکه حدود پنج هزار  واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل نیز تعمیر شده است، ادامه داد: ساخت سه هزار واحد مسکونی برای مددجویان و محرومان استان گلستان با همکاری سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شده که از این تعداد ۱۵۰۰ واحد سهم مددجویان امداد است. 
 
رئیس کمیته امداد تاکید کرد: بنا شد در جلسه‌ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه، بتوانیم اعتبارات لازم برای ساخت دو هزار واحد دیگر در استان گلستان برای مددجویان کمیته امداد دریافت کنیم.
 
وی به برنامه‌ریزی برای ایجاد بیش از ۲۰۰ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد در سال جاری اشاره کرد و افزود: ۵۰ هکتار زمین در استان گلستان از سوی کمیته امداد به صنعت نوغانداری مددجویان اختصاص یافته است.
 
آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان نیز در این دیدار با تقدیر از فعالیت‌های کمیته امداد برای کمک به خانواده‌های تحت حمایت و نیازمندان، گفت: کارکنان کمیته امداد با دل و جان به مستمندان خدمت کنند و فعالیت در این نهاد را صرفاً یک شغل نمی‌دانند.
 
نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: در روایات داریم که محبوب‌ترین انسان‌ها در نزد خدا کسانی هستند که بیشتر برای مردم نافع هستند و کمیته امداد باید با این نگاه انجام وظیفه کند و ضروری است که این فرهنگ در تمام مجموعه‌های خدمت‌رسان تقویت شود. 
 
وی با اشاره به اقدامات مرکز نیکوکاری مصلی گرگان در کمک به خانواده‌های نیازمند، تاکید کرد: در پویش ایران همدل حدود ۱۱۰ هزار پرس غذای گرم و هفت هزار بسته معیشتی با هماهنگی کمیته امداد و خیران توسط این مرکز نیکوکاری توزیع شد.
 
آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه ارائه خدمت به محرومان باید فرهنگ‌سازی شود، افزود: لازم است خدمات ارائه شده به نیازمندان از سوی کمیته امداد به جامعه اطلاع‌رسانی شود.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید