امروز یکشنبه ,۵ بهمن ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۵
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۸۱۳۹
گزارشگر : ۸۸
با حضور رئیس کمیته امداد برگزار شد ؛

آیین متمرکز بهره‌برداری از 2500 واحد مسکونی مددجویان گلستانی

(پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۴۵

آیین متمرکز بهره‌برداری از 2500 واحد مسکونی مددجویان گلستانی با حضور بختیاری،رئیس کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیر کل کمیته امداد استان گلستان گفت: از 7500 واحد مسکونی تخریبی در سیل گلستان 2 هزار و ۵۴۴ واحد مسکونی نیاز به ساخت و ۴ هزار و 970 واحد مسکونی  نیازمند تعمیرات بوده که با اختصاص  225 میلیارد تومان مساعدت از محل کمیته امداد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اعطای  تسهیلات به بهره برداری رسید.
وی افزود: در سفر سال 98 نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و بختیاری، رئیس کمیته امداد کشور به گلستان،  ساخت 3 هزار مسکن محرومان کلنگ زنی شد که 1500 واحدآن به مددجویان تحت حمایت این نهاد اختصاص یافت که با توجه به روند پیشرفت ساخت  آن،امیدواریم در بهمن ماه امسال شاهد بهره برداری 1500 واحد مسکونی باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: بیش از 11 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد در سیل گلستان دچار آسیب و خسارت شدند و به همت امدادگران و خیران از حمایت های نقدی و غیر نقدی این نهاد بهره مند شدند.
وی افزود: با توچه به خسارت های وارده در سیل سال گذشته ۵ هزار خانوار دیگر تحت  حمایت این نهاد انقلابی قرار گرفته تا از خدمات کمیته امداد بهره مند شوند.
بابایی با قدردانی از حمایت های دکتر حق شناس استاندار گلستان در پیگیری بازسازی مسکن مددجویان آسیب دیده از سیل عنوان کرد:این نهاد در نخستین روزهای وقوع سیل با بازدید میدانی به شناسایی مددجویان آسیب دیده پرداخت وبا ثبت نام در سامانه مسکن سیل زدگان،مساعدت مالی و بلاعوض،تسهیل مراحل اداری و پروانه ساخت و نقشه کشی واحدهای مسکونی تمامی تلاش خود را در تسریع روند بازسازی نیازمندان به کار گرفت.
وی تصریح کرد: از تعداد ۲ هزار و ۵۴۴ واحد مسکونی احداثی در استان که در سیل تخریب شده بودند تعداد ۴۱۵ واحد مسکونی در شهرستان گنبدکاووس ساخته  و تعداد ۸۱۶ واحد مسکونی مربوط به  این شهرستان تعمیر و بازسازی شد.
گفتنی است،در مراسم آیین متمرکز استانی بهره‌برداری از 2500 واحد مسکونی مددجویان گلستانی، کلید ۶ واحد مسکونی احداث شده در روستای "ایشانلر" توسط سید مرتضی بختیاری،رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به مددجویان تحت حمایت این نهاد اهدا شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید