امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۸
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۸۱۲۳
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد تاکید کرد:

ضرورت تکمیل زنجیره تولید و حذف واسطه‌ها از طرح‌های اشتغال مددجویان

(چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹) ۱۶:۲۸

رئیس کمیته امداد بر ضرورت تکمیل زنجیره تولید و حذف واسطه‌ها از طرح‌های اشتغال مددجویان تاکید کرد و گفت: با حذف واسطه‌ها، شرایط برای افزایش درآمد مجریان طرح‌های اشتغال به ویژه در حوزه‌های کشاورزی، هموار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در سفر به استان گلستان از یک طرح راهبری شغلی در آزادشهر بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به اهمیت توانمندسازی مددجویان گفت: اشتغال و مسکن و فرهنگ‌سازی از اولویت‌های کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان است و باید با ایجاد فرهنگ کار و تلاش جهادی، زمینه اشتغال خانواده‌های تحت حمایت را فراهم کنیم.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه طرح راهبری شغلی از سال گذشته در کشور اجرایی شده است، ادامه داد: در این طرح روش‌های علمی روز توسط متخصصان و کارآفرینان نخبه و در مواردی توسط شرکت‌های دانش بنیان برای ایجاد اشتغال مددجویان اجرا می‌شود.

بختیاری با تاکید بر اینکه حوزه کشاورزی از جمله ظرفیت‌های بالقوه در تولید اشتغال کشور است، افزود: تولید نشاء، پرورش گیاهان دارویی، تهیه میوه‌ خشک و غیره با تنوع شغلی فراوان طی دوره‌های آموزشی به مددجویان ارائه شده و در همین راستا شغل‌های مورد نظر در سراسر کشور ایجاد شده است.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: امسال به همه استان‌ها ابلاغ شده است تا ۵۰ درصد از اشتغال‌ ایجاد شده توسط کمیته امداد از طریق طرح راهبری شغلی برای مددجویان فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد در سال جاری ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی با پرداخت 6200 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای مددجویان تحت پوشش این نهاد است.

بختیاری با بیان اینکه زنجیره تولید حلقه مفقوده در توسعه اشتغال مددجویان و رشد تولید در کشور است، اظهار کرد: اگر زنجیره تولید فعال شود، دست بسیاری از واسطه‌ها کوتاه شده و از این طریق منافع بیشتری به طرح‌های اشتغال مددجویان در حوزه‌های کشاورزی و باغداری خواهد رسید.

براساس این گزارش، طرح راهبری شغلی گیاهان دارویی در شهرستان آزادشهر توسط یکی از راهبران شغلی کمیته امداد در زمینی به مساحت 12 هکتار اجرا و برای 128 نفر از مددجویان کمیته امداد ایجاد اشتغال کرده است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید