امروز یکشنبه ,۵ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۰
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۸۰۲۱
گزارشگر : ۸۶

افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری دانشگاهی در خوزستان

(یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۱۰

صد و نود و یکمین مرکز نیکوکاری کمیته امداد خوزستان در دانشگاه چمران اهواز افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان پیرو تفاهم نامه مشترک نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و کمیته امداد مرکز اعلام کرد : صد و نود و یکمین مرکز نیکوکاری خوزستان در دانشگاه چمران با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین شفیعی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان افتتاح شد.
وی افزود: با هدف ساماندهی و هدایت کمکهای مومنانه و تلاش های خیریه دانشگاهیان و تقویت روحیه انفاق و مواسات در آنان و ارتقاءسطح مشارکت‌های مردمی دانشگاهیان مراکز نیکوکاری نهال امید طرح منا در دانشگاه چمران اهواز افتتاح شد.
شیبه با اشاره به اینکه تجربه ثابت نموده جامعه دانشگاهی در حرکت‌های خیرخواهانه و خداپسندانه همیشه پیشگام و فعال بودند افزود: به منظور گسترش هم افزایی و تعامل میان مراکز فرهنگی در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه و کمیته امداد مرکز منعقد گردید.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان گفت: برابر توافقات انجام شده هم افزایی در ارائه خدمات به مددجویان و غیر مددجویان حسابی در صندوق امداد ولایت افتتاح شده و به اعطای وام قرض الحسنه می پردازد.
شیبه افزود : این مرکز با امکان معرفی نیازمند و مددجو از سوی مرکز نیکوکاری دانشگاه به کمیته امداد برای در نوبت تحت حمایت قرارگرفتن و بهره مندی از مزایای ویژه اعم از کمک های درمانی، تامین مسکن و اجاره بها ، کمک هزینه ازدواج و تامین جهیزیه، هزینه تحصیلی ، سبد کالا افتتاح گردید.
وی با بیان این که ایجاد مراکز نیکوکاری باعث هم افزایی در خدمت رسانی به نیازمندان می‌شود افزود: تاکنون 191 مرکز نیکوکاری در استان دایر شده است که 9 واحد از این مراکز تخصصی فعالیت دارند.
شیبه ادامه داد از این مراکز نیکوکاری تخصصی پنج مرکز در حوزه اشتغال سه مرکز در حوزه مسکن و یک  مرکز در حوزه رسانه  با همکاری حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد در استان ایجاد شد.
وی گفت : تشکیل این مراکز تخصصی برای نظام مند کردن ارائه خدمات اشتغال و کارآفرینی و کمک به رفع موانع، مشکلات و تنگناهای فضای کسب و کار مددجویان به واسطه‌ی امکانات و توانمندی‌های کارآفرینان نیکوکار بوده است.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید