امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۰۱۲
گزارشگر : ۸۰
طی شش ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

تحقق 80 درصد از برنامه کاریابی قزوین

(پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹) ۱۵:۴۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری 80 درصد از برنامه کاریابی کمیته امداد استان قزوین برای مددجویان محقق شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی در بازدید از طرح راهبری شغلی میوه خشک کنی بیان کرد: تلاش کمیته امداد امام خمینی (ره) بر توانمندسازی نیازمندان است.

وی ادامه داد: طرح های مختلفی برای توانمندسازی مددجویان تعریف شده تا بتوانیم فقر را از میان خانواده های نیازمندان از بین ببریم اما باید در بسترسازی این نهاد در کنار همت مددجویان قرار گیرد تا شاهد به ثمر نشستن نتیجه باشیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: طرح راهبری شغلی برای این منظور تعریف شده است چراکه بسترهایی از سوی کمیته امداد فراهم شده ولی برای قرردادن مددجویان فعال در ریل اشتغال، از وجود راهبران شغلی استفاده می کنیم.

وی افزود: پیش از این مددجویان دستگاه های میوه خشک کنی را در منزل خود مستقر کرده و به و تولید می پرداختند که با ورود راهبر شغلی محلی برای استقرار این دستگاه ها فراهم شده که با این کار دیگر هزینه های برق و آب به مددجویان تحمیل نمی شود.

دهقانی محمدآبادی عنوان کرد: کاهش این هزینه ها در افزایش درآمد مددجویان و از طرفی سرعت در تحویل محصولات و دریافت محصولات آماده، تأثیر بسزایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از بسترهایی که برای اشتغال زایی مورد استفاده کمیته امداد قرار گرفته، کاریابی است که طی شش ماهه نخست سال جاری 80 درصد از برنامه کاریابی کمیته امداد استان قزوین برای مددجویان محقق شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: کمیته امداد براساس بسته تشویقی آمادگی دارد به کارفرمایان به ازای هر مددجوی جذب شده 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید