امروز سه شنبه ,۶ آبان ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۸۰۰۷
گزارشگر : ۷۸

حمایت کمیته امداد خراسان شمالی از 413 خانوار زندانی

(پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹) ۱۲:۳۰

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: 413خانوار زندانی با جمعیت بیش از هزار و 235 نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در دیدار با مدیرکل زندان های استان با اشاره به حمایت از خانواده زندانیان از سوی کمیته امداد اظهار داشت:  مشاوره، پرداخت مستمری، کمک هزینه تحصیلی، معیشت، ازدواج و وام‌های اشتغال از جمله خدماتی است که به این افراد تعلق می‌گیرد.
وی با بیان اینکه این حمایت‌ها در واقع با هدف توانمندسازی، ایجاد روحیه استقلال، رفع نیازهای معیشتی خانواده‌ها صورت می گیرد افزود: فرد زندانی پس از آزادی براساس استعداد و توانایی فرد یک وام اشتغال در اختیارش قرار داده می‌شود تا زمانی که در وضعیت ثابت قرار بگیرند.
الهی راد  با بیان اینکه محکومین نیازمند به صورت ویژه مورد حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند، عنوان کرد: افرادی که غیرعمد خطایی مرتکب شدند یا سابقه محکومیت ندارند اما به سبب حکم قضایی به پرداخت دیه و جریمه محکوم هستند، کمیته امداد طبق ضوابط به حمایت از این افراد با پرداخت وام می‌پردازد.
وی اضافه کرد: ۱۱۷ مورد وام قرض الحسنه در ۶ ماهه امسال به این خانواده ها پرداخت شده است.
الهی راد با بیان اینکه  ۵۸ مورد وام اشتغال نیز به این افراد اعطا شده است، افزود: توزیع  بسته معیشتی و  لوازم التحریر برای کلیه دانش آموزان و خانوارهای زندانی از دیگر اقدامات این نهاد طی امسال بوده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید