امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۹۹۶
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین خبر داد:

66 دانش آموز تحت حمایت در یک قدمی دانشگاه

(چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۷

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: از میان 113 دانش آموز تحت حمایت شرکت کننده در کنکور، 66 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسین قلی پور بیان کرد: خدمات کمیته امداد محدود به کمک های معیشتی و حمایت های اقتصادی نیست.

وی ادامه داد: یکی از محورهای اساسی در خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) به ولی نعمتان تحت حمایت ، خدمات فرهنگی است چراکه هیچ خدمت و حمایتی بدون پیوست فرهنگی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اگر اشتغالی ایجاد و یا مسکنی ساخته می شود باید همراه با پیوست های فرهنگی باشد تا به هدف اصلی آن که توانمندسازی خانواده در ابعاد مختلف است، برسد.

وی افزود: در میان خدمات فرهنگی ارائه شده ، خدمات تحصیلی یکی از برنامه های جدی این نهاد برای قطع زنجیره فقر را در خانواده مددجو است.

قلی پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین حدود سه هزار و 700 دانش آموز و حدود 300 دانشجو تحت حمایت دارد و در سال جاری 113 دانش آموز تحت حمایت در کنکور سراسری شرکت کردند.

وی اعلام کرد: از این تعداد دانش آموز 66 نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند که امکان مشاوره های آموزشی و انتخاب رشته برای آنها فراهم شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: از بین این افراد، شش نفر از دانش آموزان تحت حمایت رتبه های زیر پنج هزار داشته اند و امیدواریم شاهد حضور همه این عزیزان در دانشگاه باشیم.

وی یادآورشد: در حال حاضر کمیته امداد استان قزوین با موسسات آموزشی کنکور و دبیرستان های غیر انتفاعی جهت ارائه خدمات آموزشی و تحصیلی رایگان به دانش آموزان تحت حمایت ، قرار داد همکاری دارد و درحال حاضر 40 نفر از دانش آموزان مشتاق در این کلاس ها حضور دارند و امیدواریم در سال های بعد با حضور این دانش آموزان در دانشگاه شاهد به ثمر نشستن تلاش آنها باشیم.

شایسته ذکر است که دانش آموزان دارای رتبه زیر پنج هزار در نشستی از سوی مدیرکل کمیته امداد استان قزوین مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید