امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۶
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۷۹۹۳
گزارشگر : ۹۶

هزینه کرد زکات هر منطقه برای نیازمندان همان مکان است

(چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹) ۱۲:۴۶

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه برای نیازمندان و محرومان همان منطقه هزینه می‌شود، گفت: در 6 ماهه امسال 11 میلیارد تومان زکات در سطح استان همدان جمع‌آوری‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، غلامرضا صیاد زاده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه در 6 ماهه سال 99، 11 میلیارد تومان زکات در سطح استان جمع‌آوری‌شده است، گفت: شهرستان بهار با یک میلیارد و 65 میلیون تومان زکات بیشترین پرداخت را داشته است.

صیاد زاده در ادامه بیان کرد: زکات برای مصارف مختلفی است ولی اولویت مصرف زکات نیازمندان است ازاین‌رو برای مسکن، درمان، جهیزیه و ... نیازمندان هزینه می‌شود.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه 907 روستا در استان همدان مشمول پرداخت زکات می‌باشند، گفت: 74 درصد از برنامه این واجب الهی تاکنون محقق شده است.

وی با عنوان اینکه کسی که زکات می‌دهد شاید در ظاهر از مال خود کاسته است ولی درواقع این کار او همچون هرس کردن درختان است که بیشتر درخت را پرثمر و پربار می‌کند، یادآور شد: زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه برای نیازمندان و محرومان همان مکان هزینه می‌شود.

غلامرضا صیاد زاده در پایان گفت: زکات بدن شامل زکات فطره و زکات مال شامل زکات واجب (گندم، جو، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا و نقره) است و زکات مستحبی شامل (همه محصولات کشاورزی، باغات، میوه و صیفی‌جات) است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید