امروز سه شنبه ,۶ آبان ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۷۹۷۲
گزارشگر : ۹۳
در سال جاری؛

ایجاد 6 هزار فرصت شغلی جدید برای مددجویان کمیته امداد بوشهر

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۴۶

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر از ایجاد 6 هزار فرصت شغلی جدید و پایدار با مبلغی حدود 170 میلیارد تومان در سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مسلم ملیت، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر  ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای خانوارهای تحت حمایت از مهمترین دغدغه‌های این نهاد است اظهار داشت: از این رو برای سال جاری 6 هزار فرصت شغلی جدید پیش بینی شده که بخشی از آن در نیمه نخست سال جاری محقق یافته است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه اشتغال مددجویان به دو طریق کاریابی و پرداخت تسهیلات اشتغال انجام می شود گفت:  حدود 170 میلیارد تومان هزینه و تسهیلات برای اجاری این فرصت های شغلی در نظر گرفته شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر با تشریح عملکرد ۶ ماهه طرح‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، گفت: از این 6 هزار فرصت شغلی، 102  مورد فرصت کاریابی و یکهزار و 695 مورد فرصت شغلی دیگر با استفاده از پرداخت 62 میلیارد تومان تسهیلات در نیمه نخست سال جاری محقق شده است.

ملیت با اشاره به اینکه بیشترین اشتغال مددجویان در نیمه دوم سال اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: منابع قرض‌الحسنه در قالب قانون بودجه مصوب می‌شود و با طی شدن فرآیندهای قانونی، در نیمه دوم در اختیار کمیته امداد و طرح‌های اشتغال مددجویان قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: در سالی که  از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده  در حوزه اشتغال سعی برآن شد که  ابتدا براساس تجربیات سنوات قبل نسبت به  آنالیز وآسیب شناسی طرحهای اشتغال اقداماتی صورت گیرد که بر اساس آن آسیب ها نقاط ضعف موجود در  مبحث اشتغال  بررسی وشناسایی شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد سعی شده که نسبت به فراهم نمودن امکانات لازم برای توانمند سازی، استقلال اقتصادی افراد و خانوار های نیازمند از طریق استعداد سنجی ،مهارت آموزی ،اعطای تسهیلات و  ایجاد اشتغال  و در نهایت خودکفایی مددجویان  اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید