امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۹
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۷۹۶۹
گزارشگر : ۸۶

بهره‌مندی 6571 کودک خوزستانی دچار سو تغذیه از سبد غذایی

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۵۹

شش هزار و 751 کودک خورستانی مبتلا به سوءتغذیه با اعتبار یک میلیارد تومان در از سبد غذایی بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمدرضا علیپور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان گفت:باهدف بهبود وضعیت تغذیه کودکان در خانوارهای نیازمند در شش ماهه نخست سال جاری یک میلیارد تومان برای رفع سوتغذیه شش هزار و 751 کودک زیر پنج سال پرداخت شد.
وی هدف از اجرای طرح هم‌سفره را تأمین بخشی از نیازهای غذایی کودکان دچار سو تغذیه و افزایش سلامت و هوش کودکان عنوان کرد و گفت: هرچه کودکان سالم‌تر و باهوش‌تر باشند جامعه پرنشاط‌تر و سالم‌تر خواهد بود.
علیپور گفت: سبدهای غذایی با نظارت کارشناسان تغذیه تهیه می‌شود و شامل برنج، روغن، لبنیات، حبوبات، گوشت و پروتئین است که ماهانه از طریق فروشگاه‌های مشخص در اختیار کودکان مبتلابه سو تغذیه قرار می‌گیرد.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان با اشاره به اینکه کودکان زیر پنج سال که دچار سو تغذیه هستند از طریق مراکز بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند، افزود: این کودکان در فاصله زمانی شش‌ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند تا در صورت بهبودی از چرخه خارج و کودکان دیگر جایگزین شوند.
وی همچنین گفت: در شش‌ماهه نخست امسال ۲۲۰ میلیون تومان نیز برای تغذیه مناسب دو هزار مادر باردار و نیازمند تحت حمایت هزینه شده است و هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سطح سلامت مادران باردار و تقویت آن‌ها برای جلوگیری از تولد نوزادان مبتلابه سو تغذیه اعلام کرد.
علیپور همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی در خصوص تغذیه سالم با مواد غذایی غنی و سرشار از و پروتیین اشاره کرد و گفت: کودکان در صورت تغذیه مناسب دچار اختلالات رشدی و ذهنی نمی‌شوند و داشتن کودکان شاد و سالم سطح سلامت جامعه را ارتقا می‌دهد.
عاون حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان گفت: خیران و مردم نیکوکار می‌توانند برای شرکت در طرح همسفره و کمک به تغذیه کودکان نیازمند به سایت http://hamsofreh.ir/ مراجعه و کمک‌های نقدی خود را واریز کنند.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید