امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۹۵۹
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

نباید از ظرفیت احکام جایگزین حبس برای نیکوکاری غافل شویم

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: نباید از ظرفیت بالای احکام جایگزین حبس برای نیکوکاری و کمک به خانواده های نیازمند غافل شویم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با رئیس دادگاه کوهین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) رسالت خدمت به محرومان را بر عهده دارد و با توجه به تنگناهای اقتصادی، این وظیفه سنگین تر شده است.

وی ادامه داد: در شرایط تحریم ظالمانه تلاش می کنیم تا سفره محرومان کوچک نشود از این رو از ظرفیت های مختلف مردمی برای خدمت به نیازمندان استفاده می کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: نباید از ظرفیت بالای احکام جایگزین حبس برای نیکوکاری و کمک به خانواده های نیازمند غافل شویم ، چراکه در برخی موارد قانونگذار به قاضی اجازه داده است تا در تعیین مجازات از احکام جایگزین استفاده کند.

وی افزود: در حال حاضر احکام خوبی برای اجرای احکام جایگزین حبس صادر شده که این موضوع براساس تفاهم نامه امضاء شده میان کمیته امداد و دادگستری بوده و استمرار خواهد یافت.

در ادامه رئیس دادگاه کوهین گفت: موضوع امدادرسانی به نیازمندان و استفاده از ظرفیت های مختلف برای اجرا کردن تفاهم نامه کمیته امداد و دادگستری گام مهمی در هر دو دستگاه است.

محمدرضا نجفی الموتی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی برای تسهیل در رسیدگی پرونده جرائم غیرعمد و کمک به نیازمندان آمادگی دارد و این رویکرد در دستگاه قضایی برجسته و مورد تأکید است.

وی یادآورشد: خدمت به محرومان را افتخار می دانیم و برای این کار مهم در کنار امدادگران کمیته امداد ایستاده ایم تا بتوانیم برای خدمت به محرومان گام مهم و اثرگذاری برداریم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید