امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۳
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۷۹۵۲
گزارشگر : ۹۰
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی خبر داد،

چتر حمایت کمیته امداد استان مرکزی برسر 402 بیمار نیازمند

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۳۳

طی 6 ماهه امسال 402 بیمار خاص و صعب العلاج از حمایت‌‌های تغذیه ای کمیته امداد استان مرکزی با اعتبار 146 میلیون تومان بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد رضا شایسته جو، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه رسیدگی به افراد نیازمند از جمله اهداف مهم کمیته امداد است، گفت:حمایت تغذیه ای کمیته امداد از بیماران نیازمند از اقدامات حوزه حمایت است.

وی افزود: طی 6 ماهه امسال 402 بیمار خاص و صعب العلاج از حمایت‌‌های تغذیه ای کمیته امداد استان مرکزی با اعتبار 146 میلیون تومان بهره مند شدند.

وی همچنین از حمایت های کمیته امداد استان مرکزی از کودکان مبتلاءبه سوءتغذیه نیز خبر داد و گفت: این مهم از دیگر خدمات حمایتی این نهاد است که در حال حاضر ۱590 کودک زیر ۵ سال مبتلابه سوءتغذیه در استان داریم که به تأیید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رسیده و کمیته امداد ماهیانه به آنها سبد غذایی اهداء می کند.

وی در ادامه افزود: طی ۶ ماهه امسال بیمه ۲۰۴۸ نفر از مجریان طرح‌های خودکفایی وزنان سرپرست تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی با اعتبار دومیلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان به حساب تأمین اجتماعی واریز شد.

شایسته جو با اشاره به بسترهای الکترونیکی خدمات در کمیته امداد، اظهار داشت: مددجویان تحت حمایت این نهاد می‌توانند با مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرس e.emdad.ir درخواست‌های خود را ثبت و ارسال کنند.

وی بابیان اینکه مددجویان جهت ورود به این سامانه باید با واردکردن کد ملی و شماره شناسنامه خود اقدام کنند تا صفحه مربوط به مشخصات آن‌ها باز شود، تصریح کرد: هر مددجو بعد از ورود به این سامانه و ورود به صفحه خودش می‌تواند درخواست خود را ثبت و ارسال کند.

وی اضافه کرد: این خدمات بر اساس مشخصات و اطلاعات هر خانوار نشان داده شده و مددجویان می توانند بر اساس سطح نیاز و خدماتی که برای آن‌ها فعال‌شده است درخواست نیاز کند و بعد از ثبت، کد رهگیری خود را جهت پیگیری‌های بعدی دریافت کند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان در پایان با اشاره به اینکه کمیته امداد به تنهایی جوابگوی نیازهای این عزیزان نیست اضافه کرد: خیران و نیکوکاران می توانند از طریق شماره گیری کد مهربانی #۰۸۶*۸۸۷۷*و یا مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان به بیماران نیازمند کمک کنند.

پایان پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید