امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۴
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۷۹۴۹
گزارشگر : ۸۳

دست پر مهر حدود 36 هزار حامی بر سر ایتام و فرزندان محسنین گیلانی

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۴۴

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان: حدود 36 هزار حامی نیکوکار از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین در استان گیلان حمایت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، در این خصوص گفت: هم اکنون 3291 یتیم و 4784 فرزند از خانواده محسنین در استان گیلان از حمایت حامیان نیکوکار بهره مند می شوند که علاوه بر دریافت کمک هزینه معیشت، بسیاری از مشکلات درمانی، تحصیلی و مسکن این افراد، از طریق گزارش همکاران اکرام به حامیان و عنایت این بزرگواران مرتفع گردیده است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، با بیان اینکه حدود 36 هزار حامی نیکوکار، حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین استان گیلان را بر عهده دارند، افزود: از ابتدای سال تا کنون 4731 حامی جدید در طرح اکرام برای حمایت مادی و معنوی فرزندان ثبت نام کرده اند.

 

وی اضافه کرد: 17866 از این حامیان از فرزندان محسنین و 18108 حامی نیز از ایتام حمایت می کنند.

 

اهرابی با اشاره به اینکه سرانه نقدی دریافتی هر فرزند یتیم حدود 340  هزار تومان و فرزندان محسنین 180 هزار تومان است، بیان کرد: حامیان بیش از 24 میلیارد تومان در شش ماهه نخست امسال به فرزندان معنوی خود اهداء کرده اند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، افزود: بیش از 12 میلیارد تومان از میزان کمک های اهدایی حامیان در سال جاری نقدی و مابقی نیز غیر نقدی بوده است.

 

وی، با اشاره به نحوه ثبت نام حامیان، گفت: مردم نوعدوست و خیّر جهت حمایت یک یا چند فرزند معنوی می توانند با مراجعه و ثبت نام در سایت ekram.emdad.ir نسبت به انتخاب فرزند معنوی با شرایط مورد نظر خود (سن، جنسیت، سادات، بیمار، محل سکونت) اقدام نمایند. همچنین حامیان با مراجعه حضوری یا تلفنی به واحدهای اکرام ادارات امداد استان می توانند نسبت به شرح وضعیت زندگی این افراد آگاهی پیدا کرده و سپس فرزند معنوی خود را جهت حمایت انتخاب نمایند.

 

اهرابی، ضمن تقدیر از اعتماد حامیان و خیّرین، گفت: به منظور تسهیل در روش های پرداخت برای هر فرزند معنوی یک شماره کارت اختصاصی در نظر گرفته می شود که حامیان می توانند بدون شناسه واریز و از طریق سایت و یا کلیه درگاه های بانکی و اپلیکیشن های موجود، نسبت به واریز مستقیم هدایای نقدی به حساب فرزندان معنوی اقدام نموده و گزارش پرداخت را در سایت مشاهده نمایند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، در پایان با قدردانی از همراهی همیشگی مردم نیکوکار گیلان، عنوان کرد: تعداد 150 فرزند محسنین به تازگی تحت پوشش کمیته امداد استان قرار گرفته اند که فاقد حامی بوده و امید است با مشارکت مردم خیّر استان، بتوانیم نیازمندی های این عزیزان را نیز برطرف کنیم.

 

انتهای پیام/.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید