امروز یکشنبه ,۲۸ شهریور ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۰:۳۹
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۷۹۴۴
گزارشگر : ۱۰۰

برخورداری همه دانش آموزان نیازمند ایلامی از بسته های تحصیلی و نوشت افزار

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۰:۳۹

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی همه دانش آموزان مددجوی مورد حمایت این نهاد از بسته های تحصیلی برخوردار شده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در آیین و رزمایش مشق احسان ، ویژه  توزیع بیش از 6 هزار بسته  تحصیلی و نوشت افزار  اهدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام«ره» بین دانش آموزان نیازمند این استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان ایلام، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، فرمانده سپاه امیرالمومنین«ع» استان، رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) غرب کشور  و دیگر مسئولان استانی برگزار شد بیان کرد: امروز و از طریق این رزمایش و در اجرای پویش مشق احسان ۶ هزار و ۱۷۵و بسته نوشت‌افزار به دانش‌آموزان کم‌برخوردار این استان اهدا می شود که با احتساب بسته هایی که قبلا امداد در بین این دانش آموزان توزیع کرده است همه دانش آموزان مددجوی این نهاد از بسته های تحصیلی برخوردار شده اند.
وی با بیان اینکه این بسته نوشت‌افزار شامل کیف، دفتر و سایر نیازمندی‌های تحصیل است افزود:ارزش این بسته های تحصیلی بیش از 18 میلیارد ریال است.
مدیرکل امداد استان ایلام افزود: در شرایط امروز با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز به آموزش مجازی، دانش‌آموزان مددجوی این نهاد  علاوه بر پوشاک و نوشت‌افزار نیاز مند لوازم کمک آموزش مجازی از قبیل گوشی‌های هوشمند و تبلت هستند لذا از خیرین و مردم نوع دوست استان درخواست داریم در حد توان خود با کمکهای نقدی، کمیته امداد را در تهیه این نوع وسایل آموزشی برای این افراد نیازمند کمک کنند.
موسی نژاد با بیان اینکه در بررسی بعمل آمده توسط کمیته امداد استان حداقل ۳۰ درصد از دانش‌آموزان استان از وسایل ارتباط مجازی جهت تحصیل محروم هستند، افزود: طی تفاهم‌نامه‌ با کارخانه‌های تولید داخل، مقرر شده است با قیمت و سرانه 30 میلیون ریال برای هر تبلت به تعداد مورد نیاز این وسیله آموزشی در اختیار کمیته امداد قرار گیرد.
وی ادامه داد: به همین خاطر با هماهنگی انجام شده با کمیته امداد مرکز به هر میزان که خیرین استان کمک کنند معادل  مبالغ  جمع آوری شده جهت خرید تبلت برای دانش‌آموزان محروم استان را کمیته امداد پرداخت خواهد کرد.
موسی نژاد در ادامه از کمک پنج میلیارد ریالی خیرین و مردم استان جهت خرید تبلت و وسایل الکترونیکی دانش‌آموزان نیازمند این استان خبر داد و افزود: امیدواریم در آینده نزدیک با افزایش کمک‌های نقدی خیرین و مردم استان بتوانیم نسبت به خرید تبلت برای دانش آموزان نیازمند استان که فاقد این وسیله کمک آموزشی هستند اقدام کنیم.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید