امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۰:۴۵
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۷۹۴۲
گزارشگر : ۱۰۰

توسعه مشاغل خانگی از مهمترین ابزارها در زمینه مبارزه با معضل بیکاری است/فعالیت بیش از هزار مددجوی ایلامی در زمینه قالیبافی

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۰:۴۵

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: در شرایط اقتصادی امروز جامعه، توسعه مشاغل خانگی یکی از مهمترین ابزارها در زمینه مبارزه با معضل بیکاری است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام بیان کرد: کمیته امداد به همین خاطر توسعه مشاغل خرد و خانگی را در اولویت برنامه های اشتغال زایی خود قرار داده که در این زمینه توسعه قالیبافی در بین مددجویان و حمایت از این نوع شغل خانگی که سابقه دور و درازی نیز در بین مردم استان ایلام دارد از جمله این اقدامات است.
وی افزود: هم اکنون بیش از هزار خانواده مددجو در این استان که از قبل حرفه قالیبافی را توسط این نهاد و همکاری دستگاههای دیگر فرا گرفته اند در زمینه قالیبافی فعالیت داشته که عمده این اقدامات از طریق طرح راهبران شغلی این نهاد صورت می گیرد.
مدیرکل امداد استان ایلام با بیان اینکه در سه سال گذشته بیش از 10 هزار فرصت شغلی توسط این نهاد برای مددجویان جویای شغل در استان ایلام  ایجاد شده است افزود: توسعه مشاغلی که در گذشته توسط این نهاد ایجاد شده اند و تقویت این طرحها به منظور اشتغال افراد بیشتر از دیگر برنامه های امداد در حوزه اشتغال زایی است.
موسی نژاد با بیان اینکه نظارت دقیق بر طرحهای اشتغال زایی ایجاد شده به منظور جلوگیری از انحراف آنها یکی دیگر از برنامه های مهم امداد در عرصه اشتغال است تصریح کرد: در ارزیابی هایی که اخیراً از طرحهای اشتغال زایی امداد صورت گرفته بیش از 85 درصد آنها از پایداری مناسب برخوردار هستند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید