امروز چهارشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۵
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۷۷۸۹۷
گزارشگر : ۹۸

جمع‌آوری ۱۰میلیارد تومان صدقات برای نیازمندان از سوی کمیته امداد البرز

(یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۰۵

محمدی فرد از رشد ۷۰ درصدی جمع‌آوری صدقات از سوی کمیته امداد خبر داد و گفت: مردم نیکوکار البرز در ۶ ماهه سال جاری ۱۰ میلیارد تومان صدقه برای نیازمندان پرداخت کرده‌اند.

 
به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد مدیرکل کمیته امداد البرز با تشریح عملکرد این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی افزود: مردم خیر در ۶ ماهه سال جاری ۱۰ میلیارد تومان صدقه نقدی و غیر نقدی پرداخت کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است.
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) البرز با تأکید بر اینکه، کمک‌های جمع‌آوری‌شده از صندوق‌های صدقات مطابق جدول سهم‌بندی و مبتنی بر نیاز جامعه هدف در امور معیشتی، درمان، مسکن، جهیزیه و تحصیل نیازمندان هزینه می‌شود، گفت: هم‌اکنون حدود ۱۷۰هزار صندوق صدقات فعال در استان البرز وجود دارد که ۱۵۸ هزار  صندوق در اختیار مشترکان خانگی و بقیه در قالب صندوق بزرگ و متوسط در معابر، ادارات، مجتمع‌های تجاری و مدارس نصب‌شده‌اند.
وی اضافه کرد: افراد می‌توانند با ارسال یک پیامک خالی به سرشمارِ 8877 و انجام مراحل، با انتخاب رقم موردنظر خود، عضو سامانه پیامکی شوند. همچنین کد #۰۲۶*۸۸۷۷* به‌عنوان یکی از درگاه‌های نوین کمیته امداد، برای دریافت کمک‌های مردم خیر پیش‌بینی‌شده است.
وی به توسعه مراکز نیکوکاری در راستای مردمی کردن خیر و احسان در سطح استان اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۰۰ مرکز نیکوکاری در استان البرز راه‌اندازی شده است.
مدیرکل کمیته امداد البرز از مراکز نیکوکاری تخصصی در اصناف مختلف همچون ارگان‌های دولتی و غیردولتی، رسانه‌ها، و مراکز صنعتی خبر داد و اعلام کرد: چشم‌انداز کمیته امداد برای مردمی شدن فعالیت‌ها، ایجاد مرکز نیکوکاری است تا این مراکز با شناسایی نیازمندان در سطح محلات، پیش از وقوع آسیب، به احتیاجات آنان رسیدگی کنند.
وی بابیان اینکه در استان البرز بیش از ۲۷۰۰۰ خانوار نیازمند از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند هستند گفت: کمیته امداد به‌منظور یاری‌رساندن به اقشار محروم جامعه و هدایت نیات خیر مردم نوع‌دوست، طرح‌های متنوعی را در جهت فقرزدایی و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در امور نیکوکاری و دستگیری از نیازمندان به مرحله اجرا درآورده است.. 
گفتنی است سهم کمک‌های مردمی در پرداخت‌های بلاعوض کمیته امداد به محرومان حدود 30 درصد است
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید