امروز سه شنبه ,۷ بهمن ۱۳۹۹
شنبه / ۱۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۵
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۷۸۸۶
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:

مشکل اشتغال محرومان با منابع دولتی حل نمی‌شود

(شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹) ۱۲:۴۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه مشکل اشتغال با منابع دولتی حل نمی‌شود، گفت: پویش مردمی «موکب اشتغال اربعین» حرکتی مردمی در جهت هم‌افزایی منابع مردمی برای رفع مشکل اشتغال است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از بازارکار، حجت‌اله عبدالملکی با بیان اینکه به طور قطع با منابع حکومتی نمی‌توان مشکل بیکاری را رفع کرد، خاطرنشان کرد: مشکل بیکاری و بحث ایجاد اشتغال به ویژه برای محرومان مساله پیچیده‌ و نیازمند راهکارهای دقیق و علمی است.

وی با اشاره به اینکه موکب اشتغال محرومان با استعاره از حرکت مردمی اربعین، بستر را برای کمک مردم برای رفع نیاز های شغلی افراد محروم فراهم کرده است، افزود: در سامانه موکب اشتغال 14 نوع خدمت به جامعه هدف اعم کارجویان و کارآفرینان و مردم در نظر گرفته شده و هر فردی می‌تواند با ورود به این سامانه برای اشتغال و کارآفرینی محرومان نقش‌آفرینی کند.

عبدالملکی افزود: موارد زیادی در سایت اشتغال اربعین برای کمک به افراد محروم وجود دارد که تنها یک مورد از آن پول و کمک مالی است. جامعه هدف ما در این طرح  افراد بی‌بضاعت و محروم هستند. هر کسی با هر مهارتی که دارد می‌تواند در این سایت ثبت نام کند و خدمات خود را اعم از مهارت‌آموزی، کمک مالی و آموزش‌های مختلف در اختیار این افراد قرار دهد.

معاون اشتغال کمیته امداد  با اشاره به اینکه سایت اشتغال محرومان ابتدا با پلتفرمی ساده طراحی شد و در طول زمان پیشرفت کرده و بسیار بهتر شده است، تاکید کرد: هم اکنون پشتوانه بهتری برای استفاده کاربران وجود دارد. افراد مختلف با مهارت‌های گوناگون می‌توانند در این سایت به هر شکلی که می‌خواهند در کمک به اشتغال و آموزش محرومان کمک کنند و  اگر این پروسه طی شود، کمیته امداد هم در مراحل بعدی به اشکال مختلف از فرد و کسب و کاری که شروع کرده حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به سایت emookeb.ir بیان کرد: اصل مساله‌ای که ایجادکنندگان این موکب در ذهن‌شان بوده، این است که ما یک معضل بزرگ به نام بیکاری در کشور داریم که این بیکاری برای محرومان معضل بزرگتری است و ظرفیت‌ها و امکاناتی که دستگاه‌های اجرایی دارند هرگز کفاف حل مساله بیکاری محرومان و یا ایجاد اشتغال برای محرومان را نمی‌دهد و بهتر است که این زمینه فراهم شود تا مردم به میدان بیایند و کمک کنند تا مشکل اشتغال محرومان حل شود. 

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید