امروز جمعه ,۷ آذر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۱
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۷۸۴۶
گزارشگر : ۷۷

اجرای طرح «اربعین، همدلی در کرب و بلا» برای کمک به مددجویان اصفهانی

(چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹) ۱۰:۳۱

کمیته امداد استان اصفهان طرح «اربعین، همدلی در کرب و بلا» را برای جمع آوری هزینه سفر و نذورات زائران جامانده از راهپیمایی اربعین و اهدا به مددجویان، اجرا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان ضمن تسلیت اربعین سید و سالار شهیدان با اشاره به عدم حضور زائران ایرانی در راهپیمایی عظیم اربعین به علت همه گیری ویروس منحوس کرونا و ضرورت رعایت موازین بهداشتی و پرهیز از گردهمایی های بزرگ، گفت: همشهریان گرانقدر می توانند در صورت تمایل برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره حضور در این رویداد معنوی و با تاسی به سیره اهل بیت عصمت و طهارت، هزینه سفر و نذورات اربعینی خود را به نیازمندان تحت حمایت این نهاد اختصاص دهند.

وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از 115 هزار خانوار نیازمند اعم از ایتام، زنان سرپرست خانوار، بیماران صعب العلاج، زمینگیر، از کارافتاده و همچنین سالمندان تحت حمایت کمیته امداد  اصفهان هستند.

زارع ادامه داد: طرحی با نام «اربعین، همدلی در کرب و بلا» در این زمینه توسط کمیته امداد اصفهان در حال اجراست و هدف از آن جمع آوری نذورات مردم برای کمک به معیشت، درمان، ازدواج و تحصیل مددجویان اصفهانی است.

وی با یادآوری اینکه شور عاطفه های امسال با هدف تامین ملزومات آموزش مجازی از 22 شهریور تا یازدهم مهرماه برگزار شد، گفت: در این زمینه هنوز آماده دریافت و توزیع کمک های مردم نیکوکار استان هستیم و جاماندگان اربعین امسال می توانند در این زمینه هم به یاری فرزندان یتیم و نیازمند اصفهان بیایند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه طرح اطعام و احسان حسینی طرح دیگری است که برای تهیه و توزیع غذای گرم و سبد کالا در ایام عزای سیدالشهدا (ع) از روز عید غدیر آغاز شده و اجرای آن تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت، گفت: موکب داران گرانقدر و مردم عزیز می توانند نذورات خود را به صورت وجه نقد، غذای گرم و سبد کالا برای توزیع در اختیار کمیته امداد اصفهان قرار دهند.

وی ادامه داد: در این طرح تاکنون بیش از26  میلیارد و 142 میلیون تومان در قالب 722 هزار پرس غذای گرم و 91 هزار سبد کالا به مددجویان و نیازمندان اصفهانی توزیع شده است.

زارع در پایان استفاده از روش های پرداخت غیر حضوری و الکترونیکی را در شرایط همه‌گیری ویروس منحوس کرونا، گزینه مناسبی برای مواسات، همدلی و کمک مومنانه عنوان کرد و گفت: کد دستوری #031*8877*، تلفن نیکوکاری 096887، پایگاه اینترنتی emdad.ir و شماره کارت 6063737000002509 نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران برای این منظور در اختیار همشهریان گرانقدر است.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید