امروز شنبه ,۴ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۸
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۷۸۱۸
گزارشگر : ۴۸۷
دبیر شورای عالی حوزه‌ها:

تمام ظرفیت‌ها برای اشتغال مددجویان کمیته امداد به کار گرفته شود

(سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۱۸

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور توجه به توانمندسازی مددجویان گمیته امداد امام (ره) را ضروری دانست و گفت: باید همه توان خود را برای اشتغال و توانمندسازی افراد تحت حمایت به کار بگیریم تا عملکرد نظام اسلامی در حمایت از نیازمندان به عنوان یک الگوی عملی اثرگذار در جهان معرفی و ارائه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار مدیران کل کمیته امداد امام (ره) استان های قم و گیلان اظهار داشت: کمیته امداد برای کسانی است که احساس بی‌پناهی می‌کنند یک پناهگاه است.

وی در ادامه یادآور شد: به ویژه با وجود تکانه‌های سخت اقتصادی از جمله بیکاری، کاهش درآمد و همه عوامل تاثیرگذار که جامعه را تهدید می‌کند مجموعه‌های حمایتی مانند کمیته امداد با نگاه خالصانه و خدمت‌گزارانه در حال ایفای وظیفه هستند که حاکی از نگاه محبت‌آمیز به بندگان خدا است و در حد توان به مشکل ها توجه می‌کنند.
 
دبیر شورای عالی حوزه‌ها همچنین با اشاره به خدمات کمیته امداد در ایام کرونا افزود: یکی از ابعاد مهم اسلام مباحث اجتماعی است از این رو وقتی شرایط اقتصادی کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه و شرایط گسترش کرونا با مشکلاتی مواجه است و حتی خیران نیز دچار مشکل هستند و انتظار می‌رود حجم کمک‌ها کمتر شود اما مردم با آن ذات پاک و نوع‌دوستی که دارند بیشتر از قبل کمک می‌دهند و وقتی خودشان نیز در تنگنا قرار گرفته‌اند حال دیگر نیازمندان را بهتر درک می‌کنند.
 
امام جمعه موقت قم در ادامه سخنان خود با اشاره به مسئولیت مهم مدیران کمیته امداد گفت: این بار مسئولیت بسیار مهم و با ارزش است و باید چند کار مهم را در دستور کار و اولویت اول قرار داد که اولین آن‌ها رسیدگی به معیشت و حداقل‌های زندگی افراد نیازمند است به شکلی که کسی سر گرسنه به بالین نگذارد و سرپرست خانواده‌ها در تهیه مایحتاج زندگی و نیازهای آموزشی فرزندانشان شرمنده نباشند.
 
عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری توجه به مسائل فرهنگی مددجویان را نیز از اولویت‌های کمیته امداد ذکر کرد و افزود: موضوعات فرهنگی مقوله بسیار مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت و در کنار رسیدگی معیشتی افراد تحت پوشش، رسیدگی فرهنگی آنها نیز ضروری است.
 
حسینی بوشهری اضافه کرد: فقر که وارد شود کفر را به همراه می‌آورد این مهم را باید با دقت و ظرافت پیگیری کنید، چرا که می‌بینیم برخی جریان‌ها و گروه‌های مخالف نظام اسلامی از این نیاز افراد سو استفاده می‌کنند و با هزینه‌های گزاف و با وعده‌های فریبنده سعی در جذب این افراد به سمت‌ و سوی موردنظر خودشان و معارضه با نظام اسلامی و فرهنگ دینی مردم می‌کنند.
 
عضو جامعه مدرسین ضمن اشاره به جلسه هم‌افزایی و همکاری مدیران کل استان‌های قم و گیلان گفت: این‌گونه جلسات و استفاده از تجربه‌های یکدیگر بسیار مغتنم و ارزشمند است و باید نقاط ضعف را از این طریق شناسایی و نقاط قوت را تقویت و افزایش دهیم.
 
وی امیدآفرینی و ایجاد فضای امیدواری در کشور را بسیار مهم ارزیابی کرد و با اشاره به رفتار رهبر معظم انقلاب در این رابطه افزود: دشمنان ما با همه توان و امکانات خود سعی در ناامیدی مردم جامعه ما دارند اما رهبری با آن نگاه دقیق خود این مساله را به درستی شناسایی کرده‌اند و در سخنان خود روح امید به آینده را ترویج می‌دهند و بر همین سیره و منش هم هدایت و راهنمایی جامعه را عهده‌دار هستند.
 
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه بیان کرد: ما نیز باید با همه قدرت از همین روش استفاده کنیم و از این عقبه سخت بیرون بیاییم، چرا که دشمنان یک جنگ احزاب بزرگ را تدارک کرده‌‌اند و با همه روش‌های ممکن درصدد ضربه زدن به این نظام مقدس هستند و ما همگی باید هوشیارانه و با جدیت به مقابله بپردازیم.

 

انتهای پیام

 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید