امروز سه شنبه ,۶ آبان ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۱
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۷۷۹۴
گزارشگر : ۴۸۷
در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی روستایی و عشایری انجام شد؛

افتتاح 6941 واحد مسکن ویژه مددجویان روستایی کمیته امداد در سراسر کشور

(دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹) ۱۸:۵۱

با حضور رئیس کمیته امداد در استان خراسان شمالی، 6941 واحد مسکن به صورت همزمان در سراسر کشور افتتاح و به مددجویان روستایی کمیته امداد تحویل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم «بهره‌برداری از طرح‌های ملی روستایی و عشایری» ضمن تحویل یک واحد مسکونی مددجویی در شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالی، 6941 واحد مسکونی خانواده‌های تحت حمایت در سراسر کشور را افتتاح کرد. 

در این مراسم که به صورت ویدئوکنفرانس و با پیام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان برگزار شد، همچنین 5755 طرح اشتغال روستایی ویژه مددجویان کمیته امداد به بهره‌برداری رسید.

رئیس کمیته امداد در این برنامه که به مناسبت روز ملی عشایر برگزار شد، مسکن را یکی از ابعاد توانمندسازی مددجویان دانست و گفت: با همراهی رئیس سازمان برنامه و بودجه طی ماه‌های اخیر، عملیات ساخت چندین هزار واحد مسکونی با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه هزینه ساخت این واحدهای مسکونی با مشارکت دولت، خیران و تسهیلات بانکی تامین می‌شود، ادامه داد: امروز و با پیام رئیس جمهور، 6941 واحد مسکن به صورت همزمان در سراسر کشور تحویل مددجویان روستایی کمیته امداد شد.

بختیاری با اشاره به اینکه از مجموع واحدهای افتتاح شده 1427 واحد در خراسان شمالی تحویل خانواده‌های تحت حمایت شد، خاطرنشان کرد: برای ساخت واحدهای مسکونی در سراسر کشور 504 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد همچنین به اهمیت موضوع اشتغال مددجویان اشاره کرد و گفت: براساس برنامه پنجم ساله ششم توسعه کشور، کمیته امداد موظف به ایجاد 70 هزار شغل در هر سال است که عملکرد این نهاد طی چهار سال این برنامه، ایجاد بیش از 500 هزار شغل برای جامعه هدف است.

وی افزود: امروز و در سراسر کشور 5755 طرح اشتغال روستایی با رقمی معادل 338 میلیارد تومان اعتبار وارد مدار توسعه و تولید شد که نقش مهمی در توانمندسازی و خودکفایی مددجویان خواهد داشت.

رئیس کمیته امداد با اشاره به موفقیت‌های کمیته امداد در حوزه اشتغال خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهور خواست در بودجه سال 1400 کشور اعتبار تسهیلات اشتغال مددجویان در قالب تبصره 16 دو برابر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رئیس جمهور نیز در ارتباط تصویری با این مراسم، ضمن قدردانی از فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد و نیازمندان گفت: کمیته امداد همواره تلاش بسیاری برای گره‌گشایی از روستائیان و افراد و اقشار مستضعف انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت با تمام توان در مسیر کمک به مستضعفان گام برمی‌دارد، با آرزوی توفیق برای مسئولان کمیته امداد خاطرنشان کرد: از خداوند می‌خواهم به شما در این کار خداپسندانه و مهم قوت و توان مضاعف دهد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید