امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۷
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۷۷۷۸
گزارشگر : ۸۲
به منظور توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری؛

کمیته امداد استان کرمان و شهرداری کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

(دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۵۷

کمیته امداد استان کرمان و شهرداری کرمان به‌منظور گسترش نقش و مشارکت در فرآیند فقرزدایی در سطح شهرستان کرمان و هم‌افزایی و افزایش سطح اثربخشی مشارکت در ارائه خدمات و کمک به خانواده‌های نیازمند به‌منظور توانمندسازی آن‌ها تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در نشست با شهردار کرمان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیریت شهری، حُسن نیت شهردار کرمان در موضوعات مختلفِ حوزه اجتماعی را در کنار سایر اقدامات و فعالیت‌های عمرانی، قابل‌تقدیر دانست و گفت: تعامل و همکاری با شهرداری درزمینهٔ رفع مشکلات اجتماعیِ خانواده‌های تحت حمایت، یکی از برنامه‌های این نهاد است.
وی بابیان اینکه افزایش تعاملات و هم‌افزایی بین دو نهاد کمیته امداد و شهرداری، نقش بسزایی در خدمت‌رسانیِ مضاعف به خانواده‌های محروم دارد خاطرنشان کرد: کمیته امداد تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه استان، بستر توانمندسازی مددجویان تحت حمایت را فراهم آورد و در این راستا هم‌سویی و هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط در جهت گسترش مشارکت در فرایند فقرزدایی و افزایش سطح اثربخشی مشارکت در ارائه خدمات و کمک به خانواده‌های نیازمند، ضروری است.
سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان نیز در این نشست کمیته امداد را نهادی خدمت رسان دانست و گفت: کمیته امداد یک‌نهاد حمایتی و مورد اعتماد مردم است.
وی با اشاره به رویکرد فرهنگی این دوره مدیریت شهری تأکید کرد: در راستای کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی، آماده هرگونه همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) هستیم.
شهردار کرمان گفت: شوراهای اجتماعی محله که توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و وزشی شهرداری در محله‌های مختلف راه‌اندازی شده است نیز می‌تواند به‌عنوان بازویی خوب و تأثیرگذار در کمک و خدمت‌رسانی به اقشار مختلف عمل کند.
عالم زاده بیان کرد: شهرداری کرمان آمادگی دارد در چارچوب قوانین و مقررات و با استفاده از توان و ظرفیت‌های موجود، با کمیته امداد در جهت ارتقای خدمت‌رسانی به نیازمندان، تعامل و همکاری داشته باشد.
وی وفاق و همدلی بین نهادها و دستگاه‌های مختلف را عاملی در جهت خدمت‌رسانی مضاعف به شهروندان دانست و افزود: با توجه به آسیب‌های اجتماعی و مسائل و مشکلات متعددی که در این زمینه در جامعه وجود دارد، همراهی و همکاری با کمیته امداد در بخش‌های مشترک، باعث ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف می‌شود که درنتیجه، گره‌گشاییِ اثربخشی را به دنبال دارد.
شهردار کرمان بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های موجود و همچنین بهره‌گیری از سایر ظرفیت‌ها در خدمت‌رسانی سریع و به‌موقع به خانواده‌ها و گروه‌های نیازمند تأکید کرد و گفت: وجود مؤسسه بناهای ماندگار شهرداری نیز ظرفیتی برای جذب و استفاده از توان خیران درزمینهٔ کمک به محرومان است.
لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد استان کرمان و شهرداری کرمان به‌منظور افزایش همکاری مشترک جهت عملیاتی کردن راهبردهای کلان و اجرایی مربوط به کاهش فقر و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان منعقد شد.
انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید