امروز جمعه ,۷ آذر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۶۰۹
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

برنامه تامین مسکن خانواده های تحت حمایت با جدیت ادامه دارد

(یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۰۶

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: برنامه تامین مسکن مددجویان واجد شرایط با اولویت خانواده ایتام و خانواده های سه نفره و بالاتر را در دستور کار قرار دارد و با جدیت دنبال خواهد شد و برای این منظور از ظرفیت های مختلف استفاده می کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس ارزیابی های انجام شده مسکن، اشتغال و درمان سه نیاز جدی ولی نعمتان تحت حمایت این نهاد است و رفع این نیاز مددجویان در ارتقای زندگی آنها تأثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: موضوع اشتغال با برنامه توانمندسازی و موضوع درمان نیز در زیر برنامه  بیمه مددجویان پیگیری می شود تا بستر بهبود وضعیت زندگی مددجویان فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: موضوع مسکن نیازمندان از آن جهت اهمیت دارد که تأمین این نیاز اساسی موجب می شود تا خانواده نیازمند در فضایی آرام به پیگیری سایر نیازهای خود بپردازد.

وی افزود: ریاست کمیته امداد در تفاهم نامه ای با استاندار قزوین یک همکاری همه جانبه را در حوزه مسکن آغاز کرده است و اجرای این تفاهم نامه با قدرت استمرار خواهد داشت.

حق گویان عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با پیگیری این تفاهم نامه، برنامه تامین مسکن مددجویان واجد شرایط با اولویت خانواده ایتام  و خانواده های سه نفره و بالاتر را در دستور کار قرار داده و با جدیت دنبال خواهد کرد و برای این منظور از ظرفیت های مختلف استفاده می کنیم.

وی تصریح کرد: افراد حقیقی و دستگاه های مختلف به خصوص شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها می توانند از ظرفیت زمین های در اختیار خود استفاده کنند و با اهدای این زمین ها برای نیازمندان بستر خانه دار شدن آنان را فراهم کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز این آمادگی را دارد که با تأمین مسکن، ظرفیت و توان خویش را در کنار کمک خیران بکارگیرد تا برنامه خانه دار کردن نیازمندان به هدف خود نزدیک شود.

وی اعلام کرد: برای این منظور برنامه های مختلفی تاکنون اجرا شده که گام بزرگ تأمین مسکن 425 واحدی از مجموعه مسکن مهر برای نیازمندان است که با توجه به افزایش قیمت ها بهای بیش از 350 واحد مسکن مهر از سوی کمیته امداد تأمین شده است و برای تأمین مابقی این واحدها با کمبود اعتیار مواجهیم و تلاش می کنیم تا با استفاده از کمک خیران این مشکل را رفع کنیم.

در ادامه نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) در ارائه خدمت به نیازمندان چه در مناطق شهری و چه در مناطق روستایی روشن و مبرهن است.

رجب رحمانی یادآورشد: مجلس شورای اسلامی نیز در راستای خدمت به مردم به خصوص نیازمندان، آماده است تا از ظرفیت های خود برای خدمت به محرومان استفاده کند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید