امروز جمعه ,۷ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۰
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۷۴۸۷
گزارشگر : ۷۷

پرداخت 148 میلیارد و 850 میلیون تومان مستمری به مددجویان اصفهانی

(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۳۰

114 هزار و 200 خانوار با جمعیتی بالغ بر 225 هزار نفر مددجوی کمیته امداد اصفهان هستند که در پنج ماه نخست امسال 148 میلیارد و 850 میلیون تومان کمک هزینه معیشت در قالب مستمری ماهیانه به آنها پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اعلام اینکه 114 هزار و 200 خانوار با جمعیتی بالغ بر 225 هزار نفر تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: در پنج ماهه نخست امسال بیش از 148 میلیارد و 850 میلیون تومان کمک هزینه معیشت در قالب مستمری ماهیانه به این خانوارها پرداخت شده است.

زارع پرداخت مستمری ماهیانه را یکی از خدمات اصلی این نهاد برشمرد و گفت: در سالهای اخیر مبالغ مربوط به این خدمت با کمک دولت افزایش یافته است ولی با توجه به گرانی کالا و خدمات در سطح جامعه این مبالغ کماکان جوابگوی نیازهای این خانوارها نیست.

وی با تاکید بر اینکه توانمندسازی و خودکفایی مددجویان یکی از برنامه های مهم این نهاد است، گفت: با این وجود همه افراد تحت پوشش به ویژه سالمندان، افراد بیمار و از کار افتاده، ایتام و فرزندان نیازمند امکان فعالیت اقتصادی جدی و موثر را ندارند و باید با همکاری و همراهی مردم برای حفظ عزت و آبروی آنها مورد حمایت قرار گیرند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان ادامه داد: منابع مربوط به پرداخت مستمری به مددجویان از محل بودجه دولتی تامین می شود و صدقه و سایر کمک های مردم عزیز با توجه به نیت آنها و در زمینه هایی مانند بهداشت و درمان، مسکن، آموزش، تحصیل و معیشت به صورت جداگانه در اختیار خانوارهای تحت حمایت قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو طرح ویژه برای کمک به مددجویان در این نهاد در حال اجراست، گفت: طرح اطعام و احسان حسینی در قالب مرحله دوم رزمایش ایران همدل از عید غدیر شروع شده و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت. در این طرح هدف اصلی جمع آوری کمک های مردمی برای طبخ و توزیع غذای گرم و همچنین سبد کالاهای اساسی است که با مشارکت مردم خیراندیش استان تا کنون بیش از 580 هزار وعده غذای گرم و 80 هزار سبد کالا از این طریق در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

زارع ادامه داد: طرح دوم مربوط به بازگشایی مدارس است که با نام شور عاطفه ها از 22 شهریور آغاز شده و تا یازدهم مهرماه ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید