امروز یکشنبه ,۵ بهمن ۱۳۹۹
شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۵
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۷۷۴۱۳
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد خبر داد:

آغاز توزیع تبلت‌های دانش‌آموزان تحت حمایت از اواخر مهرماه

(شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۲:۳۵

رئیس کمیته امداد گفت: توزیع ۵۰ هزار تبلت برای دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت از اواخر مهرماه آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از روزنامه کیهان، سیدمرتضی بختیاری با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری، حدود ۷۵۰ هزار دانش‌آموز و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد مشغول به تحصیل هستند، افزود: متاسفانه از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر از تجهیزات و ملزومات آموزش مجازی برخوردار نیستند.
 
وی با تاکید بر اینکه تامین ۵۰ هزار دستگاه تبلت در اولویت کمیته امداد قرار دارد، اضافه کرد: برای تامین امکانات مورد نیاز دانش‌آموزان، بنیاد مستضعفان تهیه ۱۴ هزار دستگاه تبلت را تقبل کرده و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز ۱۰ هزار دستگاه را تامین خواهد کرد. همچنین اپراتورهای تلفن همراه هزینه خرید ۲۵ هزار دستگاه تبلت را برعهده گرفته‌اند.
 
رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) خاطرنشان کرد: این تبلت‌ها از ابتدای مهر در بین دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد توزیع می‌شود تا هیچ دانش‌آموز مددجویی به‌خاطر نداشتن وسایل الکترونیکی از ادامه تحصیل باز نماند.
 
بختیاری با‌ اشاره به اینکه بسیاری از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد جزو دانش‌آموزان با استعداد هستند، افزود: هم‌اکنون ۸۱ هزار دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد در دانشگاه‌ها در حال تحصیل هستند که ۶ هزار نفر از آنان نخبه علمی ‌هستند.
 
رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) گفت: از ابتدای شروع سال تحصیلی تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار بسته آموزشی که توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تامین شده بود، بین دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد توزیع شد.
 
وی ادامه داد: هم‌اکنون برای تهیه وسایل آموزشی برای دانش‌آموزان نیازمند، باید ۲۰۰ هزار بسته آموزشی دیگر شامل کیف، نوشت‌افزار و پوشاک تهیه شود که برای تامین آن نیازمند یاری خیران هستیم.
 
بختیاری اضافه کرد: امسال با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، امکان برگزاری جشن عاطفه‌ها در مدارس وجود نداشت و شور عاطفه‌ها در مراکز نیکوکاری کشور با مشارکت خیران برگزار می‌شود.
 
وی اظهار داشت: نیکوکاران می‌توانند علاوه‌ بر وجه ‌نقد، اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان شامل پوشاک دخترانه و پسرانه و انواع نوشت‌افزار را در قالب «شور عاطفه‌ها» تحویل مراکز نیکوکاری دهند تا در سال تحصیلی جدید در اختیار نیازمندان قرار گیرد.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید