امروز پنج شنبه ,۸ آبان ۱۳۹۹
شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۶
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۷۴۰۲
گزارشگر : ۸۶

برگزاری جشنواره قرآنی باران وحی در فضای مجازی

(شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۲:۴۶

معاون فرهنگی کمیته امداد استان خوزستان گفت: جشنواره ملی قرآنی باران وحی در فضای مجازی برای خانوار تحت حمایت برگزار می شود.

 به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، ناصر اسکندری، معاون فرهنگی کمیته امداد استان خوزستان از برگزاری جشنواره ملی باران وحی خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره در چهار بخش آوایی، معارفی، ادبی و هنری و در سه رده سنی زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال، در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می‌شود.
وی هدف از برگزاری جشنواره باران وحی را فراهم کردن زمینه ارتباط گروه‌های مختلف مددجویان با قرآن، ارتقای عزت نفس، امید، شادکامی در پرتو انس و همنشینی با قرآن، جاری شدن مفاهیم متعالی آن در بستر زندگی افراد و شناسایی استعداد‌های گوناگون قرآنی، ادبی، هنری و فراهم نمودن زمینه ارتقای آنان و معرفی به جامعه عنوان کرد.
 اسکندری با اشاره به اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا، همه مراحل جشنواره به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شده است، اظهار داشت: به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شرکت کنندگان در این دوره از جشنواره آثار خود را در قالب کلیپ تهیه و به معاونت فرهنگی استان ارسال و معاونت فرهنگی استان نیز پس از گردآوری تمامی آثار به دبیرخانه جشنواره در مرکز ارسال کردند.
وی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی استان نیز پس از تجمیع کلیه آثار از طریق فضازی مجازی به دبیرخانه جشنواره در مرکز ارسال کرد ادامه داد: از مجموع 360 اثر ارسالی کلیپ در بخش‌های مختلف جشنواره، 20 نفر از شرکت‌کنندگان بخش آوایی به مرحله کشوری راه یافتند.
اسکندری تصریح کرد: در بخش خواهران در مجموع ۵ نفر شامل؛ ۴ نفر در بخش ترتیل و یک نفر در بخش حفظ ۲۰ جز قرآن کریم موفق به راهیابی به مرحله کشوری شدند، همچنین در بخش برادران نیز در مجموع ۱۵ نفر شامل؛ ۳ نفر در بخش ترتیل، ۴ نفر در بخش تحقیق (صوت) و ۸ نفر در بخش اذان به مرحله کشوری راه یافتند.
معاون فرهنگی کمیته امداد خوزستان با اشاره به اینکه مرحله کشوری بخش آوایی از ۲۵ لغایت ۳۱ شهریور به صورت ویدئو کنفرانس در حال برگزاری است و نتایج آن پس از پایان رقابت‌های اعلام می‌شود، بیان کرد: بخش ترتیل، تحقیق و اذان به میزبانی استان تهران و بخش حفظ به میزبانی استان اصفهان برگزار و سایر بخش‌های جشنواره شامل؛ معارف، ادبی و هنری در حال داوری از سوی دبیرخانه جشنواره است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید