امروز شنبه ,۴ بهمن ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۷۳۷۲
گزارشگر : ۸۰
با اعلام همکاری آموزش و پرورش استان قزوین؛

طرح "هر مدرسه یک تبلت" برای کمک به دانش آموزان نیازمند اجرا می شود

(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۰۹:۴۱

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: دانش آموزان و فرهنگیان دست در دست هم طرح "هر مدرسه یک تبلت" را برای کمک به دانش آموزان نیازمند اجرا می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسنعلی اصغری در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: آموزش و پرورش آماده است تا از طریق ظرفیت های فیزیکی و مجازی در اختیار خود در شور عاطفه ها که در سال جاری با شور و شعور حسینی همراه شده، مشارکت داشته باشد.

وی ادامه داد: دانش آموزان و فرهنگیان دست در دست هم طرح "هر مدرسه یک تبلت" را برای کمک به دانش آموزان نیازمند اجرا می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در حال حاضر دو هزار و 338 مدرسه در استان قزوین فعال است که هر کدام به تناسب خود ظرفیت هایی دارند که می توانیم برای شور عاطفه ها از آن بهره ببریم.

در ابتدای این دیدار، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: یکی از نیازهای محرومان در حوزه تحصیل و ارتقای سطح علمی و حضور شایسته تر در جامعه است که  اگر به این نیاز توجه شود یکی از مهمترین بسترهای محرومیت زدایی فراهم می شود چراکه با ارتقای سطح تحصیلی فرزند مددجو، وی می تواند در جامعه نقش برجسته و موثری را ایفاء کند و چرخه تداوم فقر در خانواده را قطع کند.

مهرعلی حق گویان اضافه کرد: جشن عاطفه ها که هر ساله همزمان با آغاز سال تحصیلی برگزار می شود، با توجه به محدودیت های کرونایی و مصادف شدن با ایام عزادای سالار شهیدان تحت عنوان "شور عاطفه ها " و با شعار "همدل می شویم برای مهربانی در مهر" برگزار می شود.

وی افزود: با عنایت به شرایط حاکم و تغییر فرآیند آموزش به منظور "تأمین ملزومات آموزش غیرحضوری" دانش آموزان نیازمند تلاش خواهیم کرد  با دریافت کمک های نقدی هم استانی های نیکوکار، امکان خرید تجهیزات مربوطه برای دانش آموزان عزیز فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: تلاش می کنیم با همکاری و مساعدت آموزش و پرورش استان اعم از فرهنگیان و دانش آموزان عزیز، جذب کمک های نقدی و غیر نقدی در راستای رفع نیازهای آموزشی منطبق با فرآیند جدید (آموزش از راه دور) صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: شور عاطفه ها از روز شنبه 22 شهریور آغاز و تا 11 مهرماه ادامه دارد که علاوه بر اینکه در اغلب مدارس در سطح استان صندوقهای این نهاد برای جمع آوری کمک های دانش آموزان دایر خواهد بود ، دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری، شماره کارت 6037991899645406 و کد مهربانی #1*028*8877* برای دریافت کمک های مردمی در نظر گرفته شده است.

حق گویان اظهارکرد: در استان قزوین سه هزار و 500 دانش آموز تحت حمایت داریم که بررسی های اولیه نشان می دهد دو هزار دانش آموز برای استفاده از آموزش مجازی نیاز به تبلت یا گوشی هوشمند دارند.

وی یادآورشد: پایگاه های نمادین جمع آوری کمک های مردمی با عنوان "شور عاطفه ها" روز پنج شنبه 27 شهریور ماه در سطح استان برپا می شود تا پذیرای هم استانی های عزیز و نیکوکار جهت یاری رساندن به دانش آموزان نیازمند باشیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید