امروز شنبه ,۲۹ شهریور ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۵
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۷۳۵۶
گزارشگر : ۷۸

2700دانش آموز یتیم و نیازمند در انتظار مهر مردم خراسان شمالی

(سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹) ۱۷:۲۵

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: هم اکنون دو هزار و 700 کودک یتیم دانش آموز تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد شمار دانش آموزان تحت حمایت  این نهاد را 6 هزار نفر اعلام کرد و گفت:  دو هزار و 700 نفر از این دانش آموزان یتیم هستند.

وی با بیان اینکه سالانه از کمک های حامیان برای تهیه لوازم التحریر این کودکان استفاده می شود، خاطر نشان کرد: هم اکنون حدود 40 هزار نیکوکار حمایت کودکان نیازمند و ایتام این نهاد را برعهده دارند.

وی همچنین تعداد ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی را نیز  حدود 5 هزار و 800 نفر برشمرد و افزود: 90 نفر از این کودکان فاقد حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با بیان اینکه حامیان ماهیانه به صورت میانگین 20 هزار تومان به حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می‌کنند، اضافه کرد: این مبالغ به صورت مستقیم به حساب  ایتام واریز می شود و کمیته امداد دخالتی در توزیع این کمک‌ها ندارد.

الهی راد خاطر نشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس هم‌اکنون این ایتام نیازمند کمک بیشتری از سوی خیرین هستند بنابراین هر شهروند می‌تواند حامی یکی از این کودکان شده و در حد توان خود در رفع نیازهای آنان مساعدت کنند.

 

وی یادآور شد: با توجه به شرایط تحصیلی موجود تهیه گوشی و تبلت هوشمند در اولویت قرار دارد که امید است خیرین مثل گذشته ورود پیدا کرده و کمیته امداد را در این زمینه یاری دهند.

 

وی گفت: نیکوکاران می توانند از طریق راه های ارتباطی زیر #058*8877* و شماره کارت 6037997950030610 در شور عاطفه ها مشارکت داشته باشند.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید