امروز جمعه ,۷ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۸
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۷۳۴۳
گزارشگر : ۸۵

شرایط اقتصادی نیازمندان، همراهی دولتمردان برای رفع مشکلات را می طلبد

(سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹) ۱۶:۲۸

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی از همسو بودن آستان قدس رضوی، سپاه پاسدارن، شهرداری، سازمان تبلیغات، اداره اوقاف و امور خیریه با این نهاد در خصوص کمک به نیازمندان تشکر کرد و ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «کسی از قلم نیفتد» خوشبختانه شاهد حضور پرشور مردم و همراهی دستگاه های استان در رزمایش مواسات و همدلی بودیم و الگوی خوبی از هماهنگی را نشان داد اما برای رفع مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور نیازمند همراهی دولتمردان و مجلس شورای اسلامی در سطح ملی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده در گفتگوی زنده با رادیو سراسری زیارت با موضوع اقدامات این نهاد در کمک به نیازمندان در ماه محرم و صفر افزود: برگزاری مراسم های عزاداری  محرم و صفر امسال با توجه به شیوع بیماری متفاوت تر از سالهای گذشته است و برنامه ریزی های انجام شده برای جذب نذورات نیز بر هیمن اساس است.
وی در خصوص طرح اطعام حسینی اعلام کرد ، امسال با مشارکت شورای هیئات مذهبی استان و خیران  اجرایی شده است و در این طرح کمیته امداد نقش حمایتی و نظارتی دارد ، امیدوارم با همکاری و تعامل ایجاد شده شاهد اجرای اطعام حسینی  بی نظیر باشیم.
آسوده با اعلام اینکه در مرحله نخست اجرای طرح مواسات و همدلی ۲ میلیون و 500 هزار پرس غذا در قالب اطعام مهدوی و حدود 175 هزار بسته معیشتی در بین محرومان و اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع شد، افزود: اجرای مرحله دوم این طرح که از دهه ولایت شروع شده تا پایان ماه صفر ادامه دارد .در این مرحله از طرح اطعام حسینی تاکنون یک میلیون و 800 هزار مورد اطعام صورت گرفته است و همچنین توزیع 200 هزار بسته معیشتی بین 170 هزار خانواده مددجوی تحت حمایت و 30 هزار خانواده نیازمند غیر مددجو در دست انجام است.
آسوده اظهار کرد: نیکوکاران می توانند هزینه برگزاری مراسم ترحیم و یا نذورات ماه های محرم و صفر خود را به امور معیشتی مددجویان کمیته امداد اختصاص دهند تا طبق نیات خیرخواهانه آنها هزینه شود و یا به امور دیگری مانند پرداخت اجاره مسکن، تهیه لوازم و التحریر برای دانش آموزان نیازمند و یا امور درمان آنها اختصاص داده شود.
وی با بیان اینکه 40 هزار دانش آموز و 4 هزار دانشجوی نیازمند تحت حمایت کمیته امداد هستند، از اجرای طرح شورعاطفه ها همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد و افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا نوع نیاز تغییر کرده و امیدواریم لوازم  تحصیلی در فضای مجازی تامین شود تا این گروه‌ها از تحصیل محروم نشوند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی مسکن را مهمترین دغدغه این نهاد برای مددجویان دانست و ادامه داد: اکنون در خراسان رضوی بیش از 20 هزار خانوار مددجو مستاجر هستند که 12 هزار مورد آنها در مشهد سکونت دارند.
آسوده حمایت کمیته امداد از خانواده های تحت حمایت مبتلا به کرونا را بیان کرد و افزود: در صورت فوت بر اثر کرونا و تایید وزارت بهداشت، برای سرپرست خانواده که دارای عائله باشد مساعدت می شود.
وی ادامه داد: خدمات درمانی به خانواده هایی که درگیر بیماری کرونا شدند، مطابق با سیستم بیمه ای انجام شده است.
وی از فعالیت بیش از 300 مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و مردم و نظارت کمیته امداد خبر داد و اعلام کرد: نیکوکاران می توانند به منظور کمک به این نهاد علاوه بر مراجعه حضوری به دفاتر این نهاد و یا مراکز نیکوکاری، با شماره گیری کد # 051 * 8877* اقدام کنند.
آسوده اظهار کرد :در شرایط کنونی ،مشکلات اقتصادی موجب وارد شدن فشارها بیشتر به اقشار نیازمند شده است .
وی یادآور شد: این نهاد به ۲۰۰ هزار خانوار خدمات ارائه می دهد که از این تعداد ۱۷۰ هزار خانوار آن معیشت بگیر هستند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید