امروز شنبه ,۲۹ شهریور ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۷۳۳۸
گزارشگر : ۱۰۰

آموزش های مجازی و غیرحضوری یکی از مهم ترین نیازهای امروز جامعه مددجویی است/ ارائه آموزش های مهارتی به هزار و 500 مددجوی جویای کار در ایلام

(دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹) ۱۵:۳۸

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: فراگیری آموزش های مهارتی امروزی و نوین یکی از مهم ترین برنامه های کمیته امداد برای جامعه مددجویی این استان با هدف توانمندسازی آنان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام گفت: شرایط امروز جامعه در حیطه کسب و کارها ایجاب می کند که به سمت مهارت آموزی های نوین برویم و این نهاد به همین منظور برنامه هایی را در دست اقدام دارد.
وی افزود: به همین خاطر بین کمیته امداد و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام ارتباط و هماهنگی بسیار خوبی در زمینه ارائه آموزش های مهارتی به مددجویان وجود دارد و انتظار ما این است که اداره کل فنی و حرفه ای استان علاوه بر آموزش های مهارتی به شیوه گذشته، زمینه آموزش های نوین و امروزی خصوصاً به صورت مجازی و غیرحضوری را نیز فراهم کند.
مدیرکل امداد استان ایلام تصریح کرد: با توجه به اینکه امروزه مشاغل نوین خصوصاً به صورت مجازی و خانگی رونق بسیار زیادی گرفته است لذا ارائه آموزش های مهارتی نوین توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای که متولی اصلی مهارت آموزی است ضرورت بیشتری پیدا کرده است.
موسی نژاد با عنوان اینکه توانمندسازی  از برنامه های اصلی و مهم کمیته امداد است گفت: به همین خاطر ارائه آموزش های فنی و مهارتی به  مددجویان با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای از اولویتهای این نهاد بوده و در راستای همین سیاست امسال  تاکنون بیش از هزار و 500 مددجوی جویای کار در استان ایلام دوره های مهارت آموزی را فرا گرفته اند.
وی با بیان اینکه در زمینه کار و تولید امروزه با شرایط جدیدی روبرو هستیم تصریح کرد:هدف عمده کمیته امداد در ارائه آموزش های مهارتی به مددجویان، ایجاد شغل و کسب و کار برای آنها بوده و خوشبختانه در سالهای اخیر بخش عمده ای از مددجویانی که آموزش های مهارتی فرا گرفته اند با کمک کمیته امداد وارد عرصه کار و تولید شده اند.
مدیرکل امداد استان ایلام با عنوان اینکه ضعیف بودن فرهنگ کسب و کار یکی از معضلات و مشکلات مرتبط با قشر بیکار این استان است گفت: از جمله دیگر مشکلات مربوط به کارآفرینان در این استان نبود فضای مناسب برای فروش تولیدات و محصولات آنان بوده که امیدواریم با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان زمینه چنین کاری در این استان فراهم شود.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید