امروز جمعه ,۲۸ خرداد ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۹
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۷۳۲۸
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اداری و مالی کمیته امداد خبر داد:

ارائه 50 هزار تبلت به دانش‌آموزان تحت حمایت تا پایان مهرماه

(دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹) ۱۳:۰۹

معاون اداری و مالی کمیته امداد از تامین 50 هزار تبلت برای دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: تجهیزات آموزش مجازی برای دانش‌آموزان شامل تبلت، سیمکارت کودک و اینترنت رایگان تا پایان مهرماه به جامعه هدف واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید باجلان با بیان اینکه حدود 750 هزار دانش‌آموز و دانشجوی تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: از این تعداد 250 هزار نفر از فرزندان تحت حمایت امداد فاقد تجهیزات آموزش غیر حضوری شناسایی شده‌اند که در مرحله نخست 50 هزار تبلت تا پایان مهرماه به این دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سیمکارت ارائه شده در این طرح سیمکارت دانش‌آموزی با قابلیت کنترل و نظارت از سوی والدین است، ادامه داد: سامانه «شاد» و برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در این تبلت‌ها پیش‌بینی شده و همچنین امکان اتصال به شبکه‌های مجازی غیر بومی محدود شده است.

معاون اداری و مالی کمیته امداد با تاکید بر اینکه تبلت‌های دانش‌آموزی با اولویت خانواده‌های دارای چند فرزند دانش‌آموز در اختیار آنان قرار می‌گیرد، اظهار کرد: براساس مذاکرات انجام شده با وزارت ارتباطات، اینترنت مورد استفاده برای این تبلت‌ها به صورت رایگان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد و در صورت خروج سیمکارت، دستگاه قابلیت فعالیت نخواهد داشت.

باجلان با بیان اینکه تبلت‌های پیش‌بینی شده در این طرح 100 درصد تولید داخل است، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هزینه تامین10 هزار تبلت دانش‌آموزی را تقبل کرده است. همچنین بنیاد مستضعفان هزینه 14 هزار تبلت را پذیرفته و علاوه بر این شرکت‌های استارت‌آپی فعال در پویش ایران همدل نیز مبالغ مشارکت خود را به این موضوع اختصاص داده‌اند.

 معاون اداری و مالی کمیته امداد با اشاره به آغاز «شور عاطفه‌ها» با هدف تامین مایحتاج تحصیل دانش‌آموزان نیازمند گفت: این طرح تا 11 مهرماه ادامه دارد و کد دستوری #14* و شماره کارت 7777-7777-6077-6277 به منظور جذب کمک‌های مردم نیکوکار اعلام شده است.

باجلان با اعلام همکاری شرکت پست برای جمع‌آوری و ارسال اقلام لوازم‌التحریر اهدایی مردم تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا و با هدف رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مردم و خیران می‌توانند کمک‌های کالایی خود را برای دانش‌آموزان نیازمند از طریق پست به دفاتر کمیته امداد ارسال کنند.

وی همچنین به اجرای مرحله دوم پویش ایران همدل براساس منویات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در این طرح 2400 آشپزخانه با همکاری 60 هزار نیروی داوطلب جهادی در طبخ و توزیع غذای گرم مشارکت دارند و تاکنون 11 میلیون و 500 هزار وعده غذای گرم در قالب طرح اطعام حسینی به خانواده‌های نیازمند ارائه شده است.

رئیس قرارگاه اطعام حسینی ادامه داد: یک میلیون و 500 هزار بسته معیشتی نیز در قالب طرح احسان حسینی بین خانواده‌های محروم در روستاها و مناطق صعب‌العبور توزیع شده است که ارزش این بسته‌ها به طور میانگین 150 هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار ایران اسلامی تاکنون بیش از 350 میلیارد تومان در پویش مرحله دوم ایران همدل کمک کرده‌اند که تمام آن از طریق غذای گرم، بسته‌های معیشتی و ... در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید