امروز شنبه ,۲۹ شهریور ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۳۸
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۷۳۱۹
گزارشگر : ۹۰
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

ایجاد اشتغال برای 86 مددجوی تحت حمایت استان مرکزی از طریق مراکز کاریابی

(دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹) ۰۸:۳۸

طی پنج ماهه نخست امسال86 مورد اشتغال از طریق معرفی به مراکز کاریابی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی ایجادشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجیدمشهدی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان از برنامه‌های محوری در کمیته امداد است، گفت: کمیته امداد به‌منظور توانمندسازی و خودکفایی مددجویان و با توجه به نیازهای کارفرمایان و با ارائه آموزش‌های لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای به مددجویان، اشتغال آموزش دیدگان را از طریق معرفی مستقیم به کارفرمایان و مؤسسات کاریابی و شرکت‌های خدماتی پیگیری می‌کند.

وی افزود: طی پنج ماهه نخست امسال 86 مورد اشتغال از طریق معرفی به مراکز کاریابی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی ایجادشده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد برای کارفرمایان بسته های تشویقی در نظر گرفته است ، گفت : این بسته‌ها شامل پرداخت حق بیمه به کارفرمایان و تسهیلات قرض‌الحسنه با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد می‌شود ؛کارفرمایان متقاضی نیروی کار می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر کمیته امداد نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام و ضمن مشارکت در امر خیر و خداپسندانه توانمندسازی مددجویان، از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره‌مند شوند.

مشهدی با اشاره به رویداد ملی «صنایع روستا دوست» عنوان کرد: این رویداد با هدف شناسایی کارآفرینان در حوزه روستا و کمک به اشتغال در روستاها شکل گرفته است.

وی افزود: کمیته امداد پیرو طرح‌های رویداد ملی صنایع روستا و صندوق نوید منابع مالی را تأمین می‌کند و اگر افراد مورد حمایت طرح‌های دانش بنیان و استارتاپی در این حوزه داشته باشند، از طریق صندوق نوید تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به آن‌ها پرداخت می‌شود.

شایسته ذکر است، در کمیته امداد استان مرکزی ایجاد پنج هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی با ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری هدف گذاری شده است.


انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید