امروز شنبه ,۲۹ شهریور ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۷۲۹۷
گزارشگر : ۷۸

شناسایی13 هزار دانش آموز نیازمند در خراسان شمالی

(یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۰۹

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از شناسایی 13 هزار دانش آموز نیازمند در استان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با حضور در برنامه رصد شبکه استانی اترک با محوریت شور نیکوکاری گفت: از مجموع این دانش آموزان، 6 هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد این استان قرار دارند و 7 هزار دانش آموز نیز توسط مراکز نیکوکاری شناسایی شده اند.
وی با یاد آوری اینکه شور نیکوکاری از 22 شهریور آغاز و تا 11 مهر ماه ادامه دارد، افزود:دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد استعدادهای بسیاری دارند و بسیاری از آنها امروز در دانشگاه های معتبر کشور درحال تحصیل هستند که رسیدگی به آنها یک تکلیف است.
وی خاطر نشان کرد: هماهنگی با آموزش و پرورش، سپاه، اوقاف و ستاد اجرایی حضرت امام (ره) برای برگزاری شور عاطفه ها انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه نمی گذاریم دانش آموزی به خاطر امکانات آموزشی ترک تحصیل کند خاطر نشان کرد: هم اکنون برای مبادی بی سوادی در سنین پایین انسداد ایجاد شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه سال گذشته بین همه دانش آموزان نیازمند لوازم التحریر توزیع شد و 6 هزار دانش آموز بسته لوازم التحریر دریافت کردند،تصریح کرد: این نهاد در تلاش است درکنار تهیه پک لوازم التحریر، زمینه آموزش غیر حضوری دانش آموزان نیازمند را فراهم کند.
وی در ادامه یاد آور شد: در رزمایش ایران همدل در مرحله اول با کمک مردم نوعدوست در ماه رمضان 230 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.
الهی راد، همچنین در خصوص تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند نیز گفت: کمیته امداد به تمامی دانش آموزان کنکوری و خانواده های بالای سه دانش آموز  تبلت اهدا می کند.
وی با دعوت از خیران برای تهیه ملزومات تدریس غیرحضوری؛ بر منع موازی کاری بین دستگاه ها و هم افزایی بیشتر برای تهیه و توزیع پک های لوازم التحریرتاکید کرد.

 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید