امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
شنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۶
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۷۲۷۵
گزارشگر : ۸۲
به‌منظور توسعه فرهنگ انفاق و یتیم‌نوازی؛

کمیته امداد استان کرمان و دادگستری کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

(شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) ۱۳:۴۶

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: به‌منظور توسعه فرهنگ انفاق و یتیم‌نوازی با استفاده از ظرفیت‌های دادگستری استان کرمان، کمیته امداد استان کرمان و دادگستری کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین کمیته امداد استان کرمان و دادگستری کرمان به اجرای طرح هر کارمند یک حامی توسط این نهاد اشاره کرد و افزود: طرح هر کارمند یک حامی باهدف مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی و خصوصی برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه طرح هر کارمند یک حامی به پیشنهاد کمیته امداد از طریق معاون اول رئیس‌جمهور به همه دستگاه‌ها ابلاغ‌شده است، گفت: اجرای این طرح از سوی دولت مورد تأکید است و این طرح باهدف افزایش روزافزون مشارکت کارکنان دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد در حال اجرا است.

صادقی با اشاره به اینکه در استان کرمان بیش از 120 هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، بیان کرد: ۶۰ درصد این خانوارها سرپرست و نان‌آور خانواده زنان هستند.

وی مشارکت در فرایند کمک به خانواده‌های محروم و ایتام، گسترش و نقش‌آفرینی در فرایند فقرزدایی در سطح شهرها، افزایش سطح اثربخشی مشارکت در ارائه خدمات و کمک به خانواده‌های محروم، استفاده از ظرفیت و فرصت احکام جایگزین حبس منطبق با موارد مندرج در اصل نهم قانون مجازات اسلامی و همکاری در ایجاد میز خدمت و مشاوره حقوقی و قضایی ویژه ایتام و خانواده‌های محروم و بی‌سرپرست با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی را از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه اعلام کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان استفاده از ظرفیت مشاوران همکار با دادگستری برای کمک به مددجویان کمیته امداد و اتخاذ تصمیمات قضایی قانونی در جهت مساعدت به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد هم چون استفاده از وکلاي معاضدتی را از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه برشمرد و ادامه داد: وکلای نیکوکار زیادی در جهت حمایت قانونی از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد با این نهاد همکاری دارند.

وی با تأکید بر این‌که دستگاه قضایی و قضات این استان همواره با کمیته امداد همراهی خوبی داشته‌اند، گفت: این تفاهم‌نامه موجب شکل‌گیری بهتر خدمات قابل‌ارائه به خانواده‌های محروم و نیازمند خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که استفاده از فرصت‌ها برای ثبت‌نام حامیان ایتام و بهره‌مندی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد از تخفیفت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیز در این تفاهم‌نامه مورد تأکید قرارگرفته است، تصریح کرد: امیدواریم انعقاد این تفاهم‌نامه منجر به نتیجه خیر برای مددجویان و محرومان شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید