امروز شنبه ,۲۹ شهریور ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۱
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۷۲۷۱
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

هزینه کرد یک میلیون و 400 هزار تومانی برای حق بیمه زنان سرپرست خانوار

(یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۱۱

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: این نهاد سالانه به طور میانگین برای هر زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، یک میلیون و 400 هزار تومان هزینه می کند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با اشاره به اینکه هم اکنون هزار و 543 نفر از زنان سرپرست خانوار و  454 مجری طرح های اشتغال این نهاد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، خاطر نشان کرد: این نهاد به طور میانگین برای هر زن سرپرست خانوار و مجری طرح‌های اشتغال سالانه  یک میلیون و 400  هزار تومان به‌عنوان حق بیمه به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز می کند.
وی با بیان اینکه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی که به بازنشستگی و دریافت مستمری ماهیانه مادام العمر منتهی می‌شود یکی از مهمترین راه های توانمند سازی مددجویان است،افزود:  زنان سرپرست خانوار در ۵۵ سالگی با داشتن حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه، مستمری بازنشستگی تأمین اجتماعی دریافت می کنند.
 وی اضافه کرد:  کمیته امداد خراسان شمالی زنان سرپرست خانوار بالای ۴۵ سال را تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار داده تا پس از گذر ۱۰ سال بیمه پردازی و بهره‌مندی از مزایای مستمری از چرخه حمایت این نهاد خارج شوند.
وی یاد آور شد:  این نهاد  از سال ۸۹ پرداخت حق بیمه زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال را آغاز کرده و تاکنون سرپرست 231 خانوار از طریق دریافت این خدمت، بازنشسته شده و در حال دریافت مستمری از سازمان تامین اجتماعی هستند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند.

 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید