امروز چهارشنبه ,۵ آذر ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۷۲۴۱
گزارشگر : ۹۲
رئیس کمیته امداد:

۲۱۹ هزار خانوار تحت حمایت امداد در منازل استیجاری زندگی می‌کنند

(پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹) ۰۸:۰۶

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه ۲۱۹ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در منازل استیجاری زندگی می‌کنند، گفت: اشتغال، مسکن و ارتقای سطح فرهنگی مددجویان از ارکان اساسی در خوداتکایی جامعه هدف است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در سفر به استان اردبیل با آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کرد.

رئیس کمیته امداد در این دیدار با اعلام اینکه یک‌سوم اشتغال در کشور توسط این نهاد ایجاد می‌شود، افزود: توانمندسازی خانوار تحت حمایت از جمله محورهای اصلی خدمات‌رسانی به نیازمندان است که با جدیت بسیار دنبال می‌شود و ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال جاری پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به سه رکن مهم در توانمندسازی مددجویان گفت: اشتغال، مسکن و ارتقای سطح فکری و فرهنگی مددجویان از ارکان اساسی خوداتکایی جامعه هدف است.

بختیاری با بیان اینکه در مسیر توانمندسازی هرگز از مسائل فرهنگی غافل نمی‌شویم، بیان کرد: ایجاد اشتغال پایدار، نیازمند پشتوانه فرهنگی است که با تمام توان این موضوع را در برنامه‌های خدمات‌رسانی قرار داده‌ایم.

رئیس کمیته امداد افزود: از طریق استعدادیابی و برنامه‌های فرهنگی مختلف درصدد شکوفایی استعدادهای مددجویان و به خصوص فرزندان خانواده‌های تحت حمایت هستیم تا آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه در بحث رفع مشکلات مسکن مددجویان تمهیدات مناسبی از سوی دولت، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای حمایتی پیش‌بینی شده است، گفت: هم‌اکنون حدود ۲۱۹ هزار خانوار تحت حمایت در منازل استیجاری زندگی می‌کنند که نیاز فوری آنها کمک به تامین ودیعه مسکن است.

در ادامه این دیدار، آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه کمیته امداد الگوی خوبی برای دیگر نهادهای حمایتی است، گفت: این نهاد با بهره‌مندی از اعتماد مردمی و سرمایه اجتماعی توانسته است فعالیت‌های در خور توجهی را در محرومیت‌زدایی، ریشه‌کنی فقر و خودکفایی اقشار آسیب‌پذیر جامعه انجام دهد.

وی با اشاره به مشکلات مردم در پی شیوع ویروس کرونا افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا که جامعه را دچار اختلال کرده است و همچنین تحریم‌های ظالمانه، همچنان شاهد رشد کمک‌های مردمی به کمیته امداد هستیم.

آیت‌الله عاملی با بیان اینکه توانمندسازی و ایجاد اشتغال مهم‌ترین فعالیت کمیته امداد است، اعلام کرد: تمرکز بر روی اشتغال‌زایی مسیر خوداتکایی نیازمندان را هموارتر کرده و نقش به سزایی در رونق اقتصادی و کسب درآمد پایدار توسط خانواده‌ها دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ضمن قدردانی از اقدامات کمیته امداد در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، گفت: ترویج فرهنگ کار و تلاش می‌تواند شکوفایی استعدادهای نهفته را رقم زده و آتیه‌ای روشن را برای محرومان رقم بزند.

همچنین با حضور رئیس کمیته امداد در شهرک صنعتی اردبیل، مرکز نیکوکاری تلاشگران با هدف توسعه فرصت‌های شغلی، کاریابی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت افتتاح شد.

بختیاری در این مراسم با اشاره به اینکه تخصصی شدن مراکز نیکوکاری از جمله محورهای این نهاد برای خدمات‌رسانی گسترده‌ به نیازمندان است، گفت: مراکز نیکوکاری کارآفرینی، دانشگاهی، حوزه‌های علمیه و رسانه از جمله مراکزی است که به صورت تخصصی وارد عرصه امدادرسانی به جامعه هدف شده‌اند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید