امروز شنبه ,۲۹ شهریور ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۸:۱۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۷۲۳۹
گزارشگر : ۷۸
دبیر شورای زکات خراسان شمالی؛

شورای زکات درتمام روستاهای استان فعال شود/ پرداخت 12 میلیارد تومان زکات توسط روستاییان استان طی 6 ماهه

(چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۸:۱۳

دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی به فعال سازی شورای زکات در روستا ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در جلسه اعطای حکم روسای زکات میزان زکات پرداختی کشاورزان استان را طی امسال 12 میلیارد و900 میلیون تومان اعلام کرد و افزود:  هدفگذاری امسال شورای زکات  جمع آوری 18 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده است.
وی با تبیین پیام مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری زکات در سال 96، گزارشی از عملکرد فعالیت های کمیته امداد استان ارائه داد و گفت: ظرفیت های مختلف روستاها،  سطح زیر کشت محصولات  و میزان دامهای  استان،  ظرفیت های مناسبی برای افزایش پرداخت زکات است که باید شناسایی شود.
این مقام مسوول با تأکید بر تشکیل نهضت ترویج زکات در تمام سطوح و با همکاری تمامی دستگاه ها، گفت: زکات تشکیلات فرا بخشی و مسئولیت خطیری است که باید همه امکانات دستگاه ها برای توسعه آن استفاده شود. 
دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه این شورا وظیفه جمع‌آوری و هزینه کرد زکات را بر عهده دارد،  اظهار کرد: 
استفاده ار روحانیون طرح هجرت، عاملین افتخاری میتواند افزایش پرداخت زکات را به همراه داشته باشد. 
وی از مودیان زکات به عنوان سرمایه های اجتماعی در پرداخت زکات نام برد و ارتباط سازنده مودیان با کشاورزان و استفاده از ظرفیت های آنان در محافل قرآنی روستا ها برای ترویج زکات را  مناسب ارزیابی کرد.
شایان ذکر است: در پایان این جلسه حکم روسای شورای زکات به ائمه جمعه استان اعطا شد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید