امروز شنبه ,۲۹ شهریور ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۷۲۰۰
گزارشگر : ۷۸

حمایت کمیته امداد خراسان شمالی از 1720 بیمارخاص و صعب العلاج

(چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹) ۰۸:۱۷

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: این نهاد در استان از هزار و 720 بیمار صعب‌العلاج و خاص به صورت ویژه حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با اشاره به حمایت های ویژه این نهاد از بیماران خاص و صعب العلاج،افزود:  هزار و610 نفر از این افراد به دلیل بیماری های صعب العلاج و 108 بیمار خاص نیز تحت حمایت این نهاد قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: در عین حال 323 بیمار زمین گیر نیز تحت حمایت این نهاد هستند که ازتمامی خدمات بیمه ای و درمانی این نهاد بهره مند هستند و همچنین ماهانه 100 هزار تومان نیز به عنوان کمک هزینه نگهداری به این خانواده های این افراد اهدا می شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی همچنین گفت: در سال گذشته  بیش از چهار میلیارد و 100  میلیون  تومان  به صورت ویژه برای تامین هزینه های بیمه پایه مددجویان هزینه شده است.
الهی راد با بیان اینکه هم اکنون بیش از 35 هزار خانواده روستایی این استان تحت پوشش بیمه مکمل قرار دارند،خاطر نشان کرد:  امسال 428 میلیون تومان برای مجموع بیمه های درمانی صرف شده است.
وی با تاکید بر لزوم ارتقای کمی و کیفی شاخص‌های بهداشتی و پیشگیرانه برای مددجویان، خاطرنشان کرد: این نهاد سالانه با اولویت مناطق محروم، خدماتی از قبیل غربالگری انواع بیماری‌های غیر واگیر، برگزاری کلاس‌های آموزش بهداشت و سلامت، تحویل سبد اقلام  انجام می دهد به طوری که امسال 72میلیون تومان کمک هزینه پزشکی در قالب چشم پزشکی و دندان پزشکی به مددجویان ارائه داده است.
الهی راد همچنین با اشاره به اجرای برنامه رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز تاکید کرد: برای  830  کودک زیر پنج سال که از سوی مراکز بهداشت به امداد معرفی شده‌اند، سبد غذایی ماهیانه به ارزش ۱۰۰ هزار تومان واریز می‌شود.
 وی برنامه رفع سوء تغذیه مادران باردار و شیرده را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد برای ارتقای سلامت جامعه هدف و نیازمندان عنوان کرد و گفت: برای سه هزار و 600  نفر از مادران باردار و شیرده تحت پوشش کمیته امداد، ماهیانه سبد غذایی به ارزش ۱۰۰ هزار تومان  ارائه می‌شود .
وی با اشاره به واگذاری خدمات درمانی مددجویان در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت به سازمان بیمه سلامت ایران نیز افزود: با وجود واگذاری خدمات درمانی مددجویان شهری به سازمان بیمه سلامت، ارائه خدمات بیمه مکمل به همه خانواده‌های تحت حمایت همچون گذشته تداوم دارد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید