امروز پنج شنبه ,۸ آبان ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۱
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۷۱۸۳
گزارشگر : ۸۹
مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

اعطای تسهیلات صنایع دستی به مددجویان چهارمحال و بختیاری

(سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹) ۱۰:۴۱

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: تسهیلات صنایع دستی قرض‌الحسنه با بازپرداخت بلندمدت به مددجویان این نهاد پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی ملک پور با اشاره به اهمیت احیای صنعت فرش در میان مددجویان این نهاد گفت: رونق بازار فرش زمینه اشتغال و خودکفایی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد و دختران آنها را فراهم می‌کند.

وی بابیان اینکه مددجویان می‌توانند با مراجعه به حوزه اشتغال از مشاوره و آموزش شغلی بهره‌مند و جهت اخذ تسهیلات به صندوق امداد ولایت معرفی ‌شوند افزود: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و 515 میلیون تومان تسهیلات به بافندگان فرش، گلیم، تابلو فروش و صنایع دستی پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه فرش دستباف چهارمحال و بختیاری از گذشته به علت طرح، نقشه و رنگ‌های منحصر به فرد در بازارهای داخلی و خارجی شهرت دارد ادامه داد: از ابتدای امسال 118 طرح بافت فرش، گلیم، تابلو فروش و صنایع دستی در مناطق شهری و روستایی اجرا شده که تا پایان سال تعداد این طرح‌ها براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده افزایش می‌یابد.

ملک پور با اشاره به ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی مددجویان خاطرنشان کرد: صنایع دستی تولیدی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان توسط راهبران شغلی و شرکت صنعت آفرینان امداد خریداری و پس از فروش وجه آن به حساب مددجویان واریز می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید