امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۷۱۳۷
گزارشگر : ۸۸

مشارکت 9 میلیارد تومانی گلستانی ها در طرح "اطعام حسینی"

(یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹) ۰۹:۰۰

مردم نوعدوست گلستانی با کمک 9 میلیارد تومانی در امر خداپسندانه اطعام حسینی مشارکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با تاکید بر ضرورت همدلی و همبستگی آحاد جامعه در کمک به اقشار نیازمند گفت: طرح اطعام و احسان حسینی در قالب مرحله دوم پویش ایران همدل با هدف طبخ و توزیع غذای گرم میان محرومان و نیازمندان از عید غدیر با شعار «از همدیگر گره‌گشایی کنیم» آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.
وی عنوان کرد: طرح اطعام حسینی با هدف تهیه ، طبخ و توزیع غذای گرم و طرح احسان حسینی نیز به منظور تهیه، بسته بندی و توزیع بسته های حمایتی و معیشتی در بین نیازمندان اجرا می شود.
بابایی با توجه به مشارکت 9 میلیارد تومانی گلستانی ها در طرح اطعام حسینی تصریح کرد: همزمان با ایام محرم و در مرحله دوم طرح اطعام حسینی با افتتاح 90 آشپزخانه 430 هزار پرس غذای گرم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به ارزش 7 میلیارد و 140 میلیون تومان طبخ و توزیع شد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خاطر نشان کرد:کمیته امداد استان همچنین با مشارکت خوب خیران و هم استانی های نیک اندیش در این دهه اول محرم توانستند بیش از 11 هزار بسته سبدغذایی به ارزش بیش از یک میلیارد و 860 میلیون تومان بین خانوارهای نیازمندان توزیع کند.
بابایی افزود: سرانه هر سبدغذایی 170 هزار تومان و سرانه هر پرس غذا حدود 17 هزار تومان اختصاص یافته است.
وی با اشاره به کمک ۵,۵ میلیارد تومانی گلستانی ها در  طرح اطعام حسینی سال گذشته گفت: امیدواریم امسال با مشارکت و کمک های خوب خیران،عزاداران حسینی،مساجد و هیئت های مذهبی بتوانیم تا پایان ماه صفر در سراسر استان ،نذورات وبسته های غذایی بیشتری بین نیازمندان توزیع کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان یادآور شد: مردم خیّر و نیکوکار استان در مرحله نخست رزمایش ایران همدل با لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری ،بیش از ۲۴ میلیارد  تومان به این طرح مساعدت کردند تا گره گشای مشکلات مستضعفان باشند.
وی افزود: در مرحله نخست پویش ایران همدل بیش از ۳۱۴ هزار پرس غذای گرم به ارزش ۵ میلیارد تومان و ۱۲۵ هزار بسته غذایی - بهداشتی به ارزش ۱۹ میلیارد تومان بین خانواده‌های محروم و نیازمند توزیع شد.
بابایی به روش‌های غیرحضوری مشارکت مردم در در این پویش پرداخت و گفت: علاوه بر پیش‌بینی کد دستوری #۰۱۷*۱*۸۸۷۷*، امکان پرداخت نذورات از طریق سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir  و همچنین شماره حساب ۰۱۱۱۸۰۴۶۸۹۰۰۸ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۰۲۲۶ نزد بانک ملی فراهم شده است.

انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید