امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
شنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۷۱۰۵
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

اجرای رویداد ملی «صنایع روستادوست» در استان اردبیل

(شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹) ۱۴:۲۳

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: با هدف شناسایی فرصت‌های شغلی جدید و نوین در روستاها، رویداد ملی «صنایع روستادوست» در سطح استان اردبیل برگزار می‌شود که صاحبان ایده‌های صنعتی نوآورانه می‌توانند تا 25 مهر ماه سال‌جاری در این رویداد مهم شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد در زمینه محرومیت‌زدایی و ریشه‌کنی فقر، توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق محروم است، گفت: کمیته امداد استان اردبیل با برگزاری رویداد ملی «صنایع روستادوست» به دنبال کشف طرح‌های نوین برای اجرا در روستاها است تا بتوانیم علاوه بر توانمندسازی مددجویان، شاهد رونق اقتصادی در این مناطق باشیم.
وی با اعلام اینکه مخترعان و صاحبان ایده‌های صنعتی نوآورانه می‌توانند تا 25 مهر ماه در این رویداد مهم شرکت کنند، بیان کرد: ایده‌پردازان و مخترعان با مراجعه به سایت www.emdad.ir می‌توانند طرح خود را به ثبت رسانده و گام موثری برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها بردارند.
دشتی با اشاره به مزایای شرکت در رویداد ملی «صنایع روستادوست»، اعلام کرد: جوایز نقدی، نمایش محصولات در نمایشگاه بین‌المللی، معرفی محصولات به بازارهای هدف، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به طرح‌های منتخب و سرمایه‌گذاری از سوی کمیته امداد از جمله مزیت‌های این رویداد است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه حدود یک میلیارد تومان در پنج ماهه سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت ساکن در روستا اعطا شده است، گفت: 263 نفر از مددجویان روستایی با دریافت وام اشتغال وارد عرصه تولید شده‌اند.
وی با اعلام اینکه مناطق روستایی این استان ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای طرح‌های دامپروری و کشاورزی دارند که با برنامه‌ریزی‌های دقیق درصدد هستیم بستر مناسبی را برای توسعه و پیشرفت این مناطق فراهم کنیم، بیان کرد: 64 درصد از طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان اردبیل در پنج ماهه سال‌جاری در مناطق روستایی اجرا شده است.
وی با بیان اینکه مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به محل سکونت خود از دیگر برنامه مهم کمیته امداد استان اردبیل است که با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و نوین می‌توانیم به این مهم دست یابیم، افزود: بیشتر روستاهای استان اردبیل ظرفیت بسیاری برای بهره‌برداری‌های اقتصادی دارند که با شناسایی دقیق می‌توانیم زمینه توسعه و پیشرفت مناطق محروم را فراهم کنیم.
دشتی در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #045*1*8877* به آسان‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود در طرح «احسان حسینی و اطعام حسینی» مشارکت کنند، بیان کرد: شماره کارت 6037991199522214 نیز در اختیار مردم خیر استان اردبیل قرار دارد تا بتوانند به سادگی کمک‌های خود را پرداخت کنند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید