امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۷۰۱۰
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

سربازان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با مهارت‌آموزی وارد چرخه تولید می‌شوند

(دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۵۸

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای فرزندان ذکور خانواده‌های نیازمند، طرح مهارت‌آموزی سربازان تحت حمایت برای غنی‌سازی دوره خدمت وظیفه با همکاری نیروهای مسلح استان اردبیل اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در حاشیه جلسه انعقاد تفاهمنامه همکاری با نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: کمیته امداد با ارائه خدمات گسترده به خانوار بی‌بضاعت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه تلاش دارد ضمن کاهش فقر، به امنیت پایدار منطقه نیز کمک کند.
وی با اشاره به اینکه این نهاد می‌کوشد با شناسایی ظرفیت‌های مناطق محروم و حاشیه‌نشین، راهکارهای لازم را به نفع مددجویان به کار گیرد و آنها را به سمت توانمندسازی سوق دهد، بیان کرد: طرح «سرباز ماهر» از جمله راهکارهای مناسب برای ایجاد انگیزه در بین فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت است که می‌تواند مسیر خوداتکایی آنها را هموار کند.
دشتی با بیان اینکه «طرح جامع مهارت‌آموزی سربازان وظیفه» موجب خواهد شد تا مددجویان تحت حمایت پس از دریافت پایان خدمت بتوانند اشتغال مورد نظر خود را ایجاد کنند، افزود: یکی از اهداف مهم این طرح، غنی‌سازی دوره خدمت سربازی و کمک به چرخه تولید در سطح استان اردبیل است که مزایای بسیاری را در پی خواهد داشت.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه هماهنگی‌های لازم بین نیروی انتظامی استان و این نهاد برای بهره‌برداری مطلوب از طرح «سرباز ماهر» صورت گرفته است، گفت: با وحدت رویه در نحوه ارائه خدمات به سربازان تحت حمایت خواهیم توانست آنها را به خوبی در مسیر خودکفایی قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه براساس این تفاهمنامه‌ فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت که دوران خدمت سربازی خود را می‌گذرانند می‌توانند از آموزش‌های فنی و تخصصی بهره‌مند شوند، بیان کرد: دوره‌های آموزشی متناسب با بازار کار تدارک دیده شده تا پس از پایان خدمت سربازی، مددجویان بتوانند با استفاده از تسهیلات اشتغال‌زایی فرصت شغلی مورد نظرشان را ایجاد کنند.
دشتی با بیان اینکه تمامی خدمات کمیته امداد استان اردبیل بر اساس حفظ عزت نفس و کرامت انسانی مددجویان ارائه می‌شود، افزود: درصدد هستیم تمامی خدمات به سربازان تحت حمایت نیز بر مبنای حفظ عزت نفس و کرامت انسانی آنها ارائه شود که در این زمینه نیز همکاری‌های لازم از سوی نیروی انتظامی به انجام رسیده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در ادامه سخنان خود با اشاره به رزمایش ایران همدل و لزوم دستگیری از فقرا و نیازمندان به خصوص اقشار آسیب‌دیده از ویروس کرونا در ماه‌های محرم و صفر، اعلام کرد: نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #045*1*8877* و یا شماره کارت 6037991199522214 به آسان‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود در طرح «احسان حسینی و اطعام حسینی» مشارکت کنند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید