امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۷۰۰۸
گزارشگر : ۷۹
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی:

8000 بسته تحصیلی در بین دانش آموزان تحت حمایت توزیع می شود

(دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹) ۱۳:۲۶

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در مراسم گام دوم رزمایش کمک مومنانه از توزیع 8000 بسته تحصیلی در بین دانش آموزان تحت حمایت خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم‌آبادی ، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در مراسم آغاز نهضت کمک مومنانه در خراسان جنوبی اظهار کرد: پس از تاکید رهبر انقلاب بر رزمایش کمک مومنانه موج وسیعی از لبیک به این رزمایش در سراسر کشور به خصوص استان خراسان جنوبی ایجاد شد و گروه‌های  مختلف از مردم مثل همیشه آستین همت را برای کمک به افراد نیازمند بالا زدند.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان جنوبی افزود: در گام دوم رزمایش کمک مومنانه تاکنون ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی در استان جمع‌آوری شده است.
وی از توزیع ۵۹ سری جهیزیه در این مرحله از رزمایش کمک مومنانه در استان خبر داد و افزود: برای تهیه این جهیزیه ها برای زوج های نیازمند استان مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
سلم آبادی با بیان اینکه طی دو مرحله تاکنون ۶۰ هزار بسته معیشتی توزیع شده است، عنوان کرد:در ماه محرم و در این مرحله از رزمایش ۴۰۰ هزار غذای گرم در قالب طرح اطعام حسینی طبخ و بین مددجویان و نیازمندان استان توزیع خواهد شد که تاکنون ۱۳۵ هزار پرس غذای گرم توزیع شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در آستانه سال تحصیلی جدید توزیع هشت هزار بسته تحصیلی با اعتبار بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در بین دانش آموزان نیازمند استان پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۴۰ هزار بسته بهداشتی (ماسک) و یک هزار و ۱۰۰ بسته لباس و کفش توزیع می شود، گفت: از عید غدیر تاکنون  ۴۶۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی و اشتغال با مبلغ بیش از پنج میلیارد تومان به مددجویان پرداخت شده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی از تهیه و توزیع ۴۴ هزار و ۱۶۹ بسته معیشتی در این مرحله از گام دوم نهضت کمک مومنانه در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۷ هزار و ۶۵۱ بسته توسط سپاه استان، ۱۶ هزار و ۳۲۴ بسته به همت کمیته امداد، سه هزار و ۱۷۵بسته اوقاف و امور خیریه، سه هزار بسته بنیاد علوی، یک هزار و ۵۰ بسته بهزیستی، ۳۰۰ بسته خیریه امام علی(ع)، ۵۰۰ بسته مرکز مرزبانی، ۵۶۹ بسته نیروی انتظامی، ۳۰ بسته مرکز آموزش مرزبانی، یک هزار و ۵۰۰ بسته تیپ مردم پایه سپاه و ۷۰ بسته هلال احمر آماده و توزیع می شود.
وی با اشاره به اینکه جمع آوری کمک های مومنانه توسط نهادها ادامه دارد و در مرکز استان هماهنگ و برابر سامانه کمیته امداد توزیع می شود، بیان کرد: در این مرحله از نهضت کمک مومنانه ۹۳ سری جهیزیه با همکاری کمیته امداد و سپاه استان توزیع خواهد شد.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه در این مرحله ۲ هزار و ۴۱۲ کارت هدیه در بین نیازمندان توزیع می شود، ادامه داد: همچنین چهار هزار و ۶۴ بسته پوشاک و کفش نیز با همکاری سپاه، کمیته امداد و مجمع خیرین مدرسه ساز توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ۴۳۹ هزار و ۵۲۵ پرس غذای گرم نیز در طرح اطعام حسینی بین نیازمندان توزیع خواهد شد، گفت: همچنین ۱۳ هزار و ۸۴۵ کیلوگرم گوشت گوسفندی و ۱۴ هزار و ۷۵۰ بسته نان نیز از دیگر اقلامی است که در این مرحله از نهضت کمک مومنانه در سطح استان توزیع می شود.
قاسمی از توزیع ۵۵۹ فقره تسهیلات قرض الحسنه بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در استان خبر داد و افزود: در این مرحله با توجه به اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید قرار داریم ۳۲ هزار و ۵۱۵ بسته لوازم تحریر در بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع می شود که چهار هزار و ۳۲۷ بسته توسط سپاه پاسداران، هشت هزار بسته توسط کمیته امداد، ۱۸۸ بسته توسط اوقاف،۲۰ هزار بسته مجمع خیرین مدرسه ساز و ۲۵ بسته توسط هوافضای سپاه تهیه شده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی تاکید کرد: تاکنون در مرحله دوم گام دوم کمک مونانه در استان خراسان جنوبی ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک برای تهیه و توزیع بسته های معیشتی و تحصیلی جمع آوری شده است.
وی در پایان افزود: گام دوم نهضت کمک مومنانه شامل سه مرحله است که مرحله نخست آن در دهه امامت و ولایت برگزار شد و مراحل بعدی آن در دهه اول محرم و دهه آخر صفر برگزار می شود.
انتهای پیام/
کمیته امداد،خراسان جنوبی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید