امروز جمعه ,۲۸ خرداد ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۹:۱۴
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۶۹۸۷
گزارشگر : ۴۸۷
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد:

45 هزار مادر باردار و شیرده تحت حمایت غذایی و سلامت کمیته امداد قرار گرفتند

(پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹) ۱۹:۱۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: بیش ۴۵ هزار نفر در طرح حمایت از مادران باردار و شیرده و کودکان زیر ۶ سال تحت پوشش خدمات تغذیه و سلامت کمیته امداد قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی با تشریح جزئیات طرح حمایت از تغذیه مادران باردار و شیرده گفت: با توجه به واگذاری برنامه ارتقای سلامت مادران باردار و شیرده نیازمند و محروم به کمیته امداد، تا پایان مردادماه بیش از 45 هزار مادر  دارای شرایط شناسایی و تحت حمایت غذایی قرار گرفتند.
 
وی افزود: با همکاری صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، نسبت به صدور بن کارت و انعقاد قرارداد با مراکز فروشگاهی سراسر کشور اقدامات لازم انجام شده است.
 
خدرویسی در خصوص توزیع بن کارت‌های حمایتی مادران باردار و شیرده گفت: از ابتدای فروردین‌ماه امسال تا پایان مرداد، بیش از 40 هزار بن‌کارت صادر و از طریق ادارات کل استانی کمیته امداد در بین مادران تحت حمایت واجد شرایط توزیع شده است که به‌صورت ماهیانه شارژ می‌شود.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد درباره انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با وزارت بهداشت نیز برای حمایت از جامعه هدف  این طرح گفت: در کنار حمایت از تغذیه، بحث سلامت مادران بارده و شیرده نیز اهمیت ویژه‌ای دارد و در همین راستا با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرایط ارائه خدمات و ارتقای سلامت بیش از ۴۵ هزار مادر تحت پوشش واجد شرایط در سراسر کشور فراهم شده است.

 

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید