امروز پنج شنبه ,۸ آبان ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۷
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۶۷۴۶
گزارشگر : ۸۷
روابط عمومی کمیته امداد استان خبر داد ؛

قدر دانی مدیر کل کمیته امداد استان زنجان از دانشگاه فرهنگیان

(یکشنبه ۲۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۲۷

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،هدایت صفری ،مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در این دیدار با اشاره به اینکه راهبرد اصلی این نهاد توانمند سازی جامعه هدف و خروج آنها از چرخه حمایت است ،گفت:رویکرد اصلی کمیته امداد زمینه سازی برای توانمندی فکری وفرهنگی مددجویان تحت حمایت این نهاد به منظور رسیدن آنها به خودکفایی و استقلال معیشتی با محوریت اشتغال و مددکاری حرفه ای و تخصصی باهدف قطع فقر بین نسلی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،هدایت صفری ،مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در این دیدار با اشاره به اینکه راهبرد اصلی این نهاد توانمند سازی جامعه هدف و خروج آنها از چرخه حمایت  است ،گفت:رویکرد اصلی کمیته امداد زمینه سازی برای توانمندی فکری وفرهنگی  مددجویان تحت حمایت این نهاد به منظور رسیدن آنها به خودکفایی و  استقلال معیشتی با محوریت اشتغال و مددکاری حرفه ای و تخصصی باهدف قطع فقر بین نسلی  است.

وی با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت های مردمی درارتقاء اثربخشی برنامه های کمیته امداد در حوزه فقر زدایی تاثیر گذار است،افزود : تلاش میکنیم گفتمان سازی و جریان سازی در حوزه فقرزدایی به دغدغه عمومی تبدیل شود تا ترویج فرهنگ انفاق ،احسان ونیکوکاری به گفتمان غالب در همه بخش های جامعه تبدیل شود.

صفری با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت دانشگاهها و مراکز علمی برای ارائه آموزش های فکری و فرهنگی با رویکرد دینی از برنامه های مهم این نهاد است ،ادامه داد: به همین منظور تفاهم نامه مشترکی بین نهاد نمایندگی ولی فقیه در  دانشگاهها وکمیته امداد در جهت ایجاد مرکز نیکوکاری  منعقد شده است.

صفری بر افزایش تعامل و همکاری کمیته امداد با دانشگاه فرهنگیان نیز تاکید کرد و افزود: معلمان بهترین افراد برای ترویج فرهنگ خیر واحسان در جامعه ونهادینه کردن آن در بین دانش آموزان هستند وبایستی از این ظرفیت  به درستی استفاده شود.

مدیر کل کمیته امداد از همکاری خوب دانشگاه فرهنگیان با این نهاد به ویژه در طرخ ملی رزمایش ایران همدل  وکمک مومنانه در ایام ماه مبارک رمضان  خبر دادوافزود: در ماه مبارک رمضان امسال 113هزار پرس غذای گرم و32هزار بسته سبد معیشتی  با مشارکت خیران ،مراکز نیکوکاری وسازمانها از طریق 18آشپزخانه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

وی به ساماندهی وسیستمی کردن ارائه خدمات به نیازمندان با حفظ عزت نفس آنان  اشاره کردوگفت: با ایجاد مرکز نیکوکاری در دانشگاه فرهنگیان استان تعامل بین دودستگاه  بیش از پیش گسترش می یابد

در پایان این دیدار لوح تقدیری  به جهت همکاری در طرح کمک مومنانه  واطعام مهدوی توسط مدیر کل استان به دکتر اجاقلو رئیس دانشگاه فرهنگیان اهداء شد.انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید