امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
یکشنبه / ۲۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۶۷۳۵
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

صیانت، سلامت و تحکیم بنیان خانواده از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد استان اردبیل است

(یکشنبه ۲۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۳۶

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: یکی از اهداف اساسی کمیته امداد صیانت، سلامت و تحکیم بنیان خانوار تحت حمایت است که با ارائه خدمات حمایتی، فرهنگی، مشاوره، اشتغال و خودکفایی درصدد دستیابی به این مهم هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در سخنانی به مناسبت 25 ذی‌الحجه روز «خانواده و بازنشستگان» گفت: هم‌اکنون 41 هزار خانوار در قالب بیش از 80 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که صیانت، سلامت و تحکیم بنیان خانواده از مهم‌ترین اهداف این نهاد در رسیدگی به نیازها و هموار کردن مسیر خوداتکایی آنها محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ارائه الگوی مناسب از خانوار موفق و خودکفا شده به سایر مددجویان در اولویت برنامه‌های این نهاد قرار دارد، بیان کرد: توانمندسازی فکری و فرهنگی خانوار تحت حمایت اهمیت ویژه‌ای دارد که با بهره‌گیری از مشاوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی گام‌های موثری در این زمینه برداشته شده است.
دشتی با بیان اینکه به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کارگاه‌های آموزشی و مشاوره‌ای با محدودیت برگزار می‌شود، افزود: امدادگران و مشاوران تخصصی این نهاد به صورت تلفنی و از طریق پیام‌رسان‌های داخلی در فضای مجازی می‌کوشند مباحث مهم راهنمایی و مشاوره را به خانواره تحت حمایت ارائه کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه از دیگر برنامه‌های مهم این نهاد جلوگیری از فقر بین نسلی در میان خانوار تحت حمایت است، گفت: کمک به بهسازی و سالم‌سازی خانواده‌های تحت حمایت و آشنایی آنها و فرزندان‌شان با معارف اعتقادی، دینی و ارزش‌های اخلاقی از جمله راهکارهایی است که می‌تواند آنها را به سمت اشتغال‌زایی و خودکفایی سوق دهد.
وی با بیان اینکه به منظور تحقق برنامه‌های توانمندسازی، طرح «تدوین شناسنامه الکترونیکی سلامت روان» در دستور کار مشاوران خانواده کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفته است، افزود: این طرح با هدف غربالگری سطح سلامت روان، تقویت مداخلات روانشناختی، ارتقای کیفیت زندگی و بهداشت روان مددجویان تحت حمایت به ویژه زنان سرپرست خانوار به اجرا در آمده است.
دشتی با اعلام اینکه تا کنون بیش از ۵۰۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در بازه سنی ۱۸ الی ۵۰ سال توسط کارشناسان مشاوره خانواده این نهاد با استفاده از ابزارهای سنجش سلامت روان، مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، بیان کرد: از طریق اجرای این طرح، بهتر و بیشتر خواهیم توانست مسیر توانمندسازی و خوداتکایی خانوار تحت حمایت را هموار کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از ضروری‌ترین برنامه‌های این نهاد پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در بین خانوار تحت حمایت است، گفت: علاوه بر رفع مشکلات معیشتی که خانوار تحت حمایت را در بر گرفته است، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین آنها نیز مدنظر کمیته امداد قرار دارد تا از بروز هرگونه آسیبی مصون بمانند.
وی با بیان اینکه نیکوکاران می‌توانند از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* کمک‌های خود را به دست نیازمندان برسانند، گفت: شماره کارت واریزی 6037991199522214 نیز در اختیار مردم خیر استان اردبیل قرار دارد تا بتوانند به سادگی کمک‌های خود را پرداخت کنند.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید