امروز جمعه ,۷ آذر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۰
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۶۶۶۸
گزارشگر : ۹۲
معاون اشتغال کمیته امداد استان اردبیل:

320 مددجوی اردبیلی وارد بازار کار شدند

(چهارشنبه ۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۲۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 320 نفر از مددجویان تحت حمایت پس از کسب مهارت‌های لازم شغلی و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در چهار ماهه نخست سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، منصور سیفی با اشاره به اینکه 320 فرصت شغلی جدید در چهار ماهه نخست سال‌جاری برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است، گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارهای توانمندسازی خانوار تحت حمایت ایجاد اشتغال پایدار برای آنها است.
وی با اعلام اینکه حدود 11 میلیارد و 660 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در چهار ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، بیان کرد: تسهیلات خودکفایی کمیته امداد به صورت کاملا قرض‌الحسنه در اختیار مجریان طرح‌های اشتغال‌زایی قرار می‌گیرد.
سیفی با اشاره به اینکه بانک‌های عامل از محل تبصره 16، بیش از 9 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کرده‌اند، گفت: از این طریق 200 نفر از مددجویان تحت حمایت وارد بازار کار شدند تا بتوانند به استقلال اقتصادی دست یابند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 65 نفر از مددجویان نیز با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی از صندوق امداد ولایت به چرخه تولید راه یافته‌اند، گفت: یک میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از طریق این صندوق به مددجویان پرداخت شد تا بتوانند طرح‌های خود را به مرحله اجرا درآورند.
وی با اشاره به اینکه 53 فرصت شغلی در قالب اشتغال پایدار روستایی در مناطق محروم استان اردبیل ایجاد شده است، بیان کرد: یک میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات خودکفایی به مددجویان ساکن در روستاها و مناطق محروم استان اختصاص یافت تا علاوه بر رونق تولید، به توسعه و پیشرفت این مناطق نیز کمک کنند.
سیفی با اشاره به اینکه 150 طرح «راهبران شغلی» در سطح استان اردبیل در حال اجرا است، بیان کرد: طرح «راهبران شغلی» برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی اجرا می‌شود که با به کارگیری ایده‌های برتر خواهیم توانست شاهد توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، گفت: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید